Transinvest–Ml. Boleslav 0:1Mladá Boleslav se v Litvě trápila, nakonec odvezla výhru i postup

Mladá Boleslav si postup nenechala utéct a po jednobrankovém vítězství jde do třetího předkola Konferenční ligy. V něm středočeský klub narazí na izraelský celek Hapoel Beer Ševa.

Mladá Boleslav zvládla vítězně i druhé střetnutí s litevským Transinvestem a postupuje do dalšího kola Konferenční ligy.

Zápas s Transinvestem museli svěřenci trenéra Holoubka odehrát na umělé trávě ve Vilniusu, jelikož stadion litevského soupeře nevyhovuje regulím UEFA.

„Předpokládali jsme těžké utkání, protože se hrálo na umělé trávě. Ta nebyla vůbec dobře připravená. Byl to hodně pomalý povrch,“ řekl pro klubový web trenér David Holoubek.

Český zástupce si v prvním zápase předkola Konferenční ligy vybojoval dvoubrankový náskok na domácí půdě a do žádných velkých akcí se nehnal. V největší šanci úvodní půle byl Ladra, ale jeho střela z levé strany nešla mezi tři tyče. V závěru prvního poločasu mohl slavit také Kušej, ale po přihrávce Buryána mířil vysoko nad.

„V první půli jsme měli tři šance z malého vápna, které jsme ale neproměnili. Je to škoda, protože bychom hráli rozhodně uvolněněji. Na druhou stranu je důležité zmínit, že nás Transinvest nijak neohrozil,“ vrátil se k průběhu první půle.

V 60. minutě mohli zahrozit i domácí fotbalisté, ale střela kapitána Pilibaitise neměla nebezpečné parametry. Iniciativu převzali následně opět Mladoboleslavští, ti se však přes zajištěnou obranu Transinvestu jen těžko dostávali.

To se povedlo až Matyáši Vojtovi, který si připsal svoji premiérovou trefu za A tým. Dvacetiletý útočník obdržel přihrávku od Solomona Johna na hranici malého vápna a střelou z těžkého úhlu propálil Čupiče. Vojta do této doby nastoupil pouze do tří ligových zápasů a minulý týden dohrával také střetnutí s Transinvestem.

Hosté si v závěru pohlídali těsný náskok a po celkovém skóre 3:0 z obou zápasů postupují do třetího předkola Konferenční ligy, kde se utkají s izraelským klubem Hapoel Beer Ševa.

„Ve druhém poločase jsme dali gól a přišlo uklidnění. Dobře jsme vystřídali. Mladí kluci tam dobře vlítli a oživili to. Přinesli takovou tu správnou energii, kterou jsme potřebovali. Po brance už jsme měli zápas pod kontrolou. Jsem rád, že jsme to zvládli za hráče i celou Boleslav. Zasloužili jsme si to,“ dodal Holoubek.

Odvetné utkání 2. předkola fotbalové Konferenční ligy (hráno ve Vilniusu):
FK Transinvest - FK Mladá Boleslav 0:1 (0:0)
Branka: 78. Vojta. Rozhodčí: MacDermid - Potter, Rae (všichni Skot.). ŽK: Malžinskas, Eduardo, Čivilis, Kiselevskis, Devens - Buryán, Kušej. První zápas 0:2, postoupila Mladá Boleslav.
Transinvest: Čupič - Čivilis, Šveikauskas, Malžinskas (79. Kaškelevičius) - Stočkunas, Eduardo (61. Kawači), Pilibaitis (79. Sakurai), Radčenko, Sato (61. Kiselevskis) - Pires (76. Kružikas), Devens. Trenér: Grudzinskas.
M. Boleslav: Trmal - Kostka, Suchý, Král, Fulnek - Vydra (84. Sakala), Langhamer - Buryán (46. John), Mareček (65. Mašek), Kušej (79. Stránský) - Ladra (65. Vojta). Trenér: Holoubek.