Legia - Real Betis 1:0Fotbalisté Betisu Sevilla vstoupili do Konferenční ligy porážkou ve Varšavě

Fotbalisté Betisu Sevilla vstoupili do hlavní fáze Konferenční ligy porážkou 0:1 na hřišti Legie Varšava, za kterou odehrál 62 minut český útočník Tomáš Pekhart. Španělský klub, jeden z favoritů soutěže a listopadový protivník Mladé Boleslavi, dostal gól v 23. minutě, kdy se hlavou po rohu prosadil francouzský stoper Steve Kapuadi.

Hráči Legie Varšava se radují z branky.

Hráči Cercle Bruggy se na úvod blýskli vysokým vítězstvím 6:2 nad St. Gallenem, třikrát se během půlhodiny trefil Kévin Denkey z Toga. O čtyři branky zvítězila i kyperská Omonia nad Víkingurem Reykjavík. Venku bodovali pouze skotští Hearts, kteří zvítězili na náhradním stadionu Dinama Minsk v Ázerbájdžánu 2:1. Dalších osm zápasů začne v 21:00, kdy nastoupí například londýnská Chelsea nebo dvojnásobný finalista Konferenční ligy Fiorentina.

Konferenční liga se stejně jako další evropské soutěže hraje od této sezony novým systémem. Všech 36 mužstev odehraje v ligové fázi tři zápasy doma a tři venku, výsledky se započítají do celkové tabulky. Osm týmů postoupí přímo do osmifinále, dalších 16 do úvodního kola vyřazovací části.

1. kolo fotbalové Konferenční ligy:
Cercle Bruggy - St. Gallen 6:2 (3:0)
Branky: 25., 43. a 54. z pen. Denkey, 63. a 68. Magnée, 3. Minda - 58. Csoboth, 81. Mambimbi.
Dinamo Minsk - Heart of Midlothian 1:2 (1:1)
Branky: 21. Alfred - 37. vlastní Politevič, 90.+4 Dhanda.
Astana - Bačka Topola 1:0 (1:0)
Branka: 15. Kažukolovas.
Heidenheim - Olimpija Lublaň 2:1 (1:0)
Branky: 6. Beck, 83. Wanner - 77. A. Blanco.
Legia Varšava - Betis Sevilla 1:0 (1:0)
Branka: 23. Kapuadi.
Molde - Larne 3:0 (0:0)
Branky: 51. Wolff Eikrem, 78. Brynhildsen, 90.+5 Ihler. ČK: 90.+1 McKendry (Larne).
Omonia Nikósie - Víkingur Reykjavík 4:0 (0:0)
Branky: 81. a 90. Kakullis, 51. Coulibaly, 86. Alioum.
Banja Luka - Panathinaikos Atény 1:1 (0:1)
Branky: 50. Despotovič - 11. Bakasetas.
FC Kodaň - Bialystok 1:2 (1:0)
Branky: 12. Chatzidiakos - 51. Pululu, 90.+8 Čurlinov.
Fiorentina - The New Saints 2:0 (0:0)
Branky: 65. Adli, 68. Kean.
Chelsea - Gent 4:2 (1:0)
Branky: 12. Veiga, 46. Neto, 63. Nkunku, 70. Dewsbury-Hall - 50. Watanabe, 90. Gandelman.
LASK Linec - Djurgaarden 2:2 (1:0)
Branky: 26. Berisha, 49. Flecker - 57. Priske, 65. Nguen.
Lugano - HJK Helsinky 3:0 (1:0)
Branky: 34. Papadopoulos, 56. M. Marques, 90.+2 Dos Santos.
Petrocub - Pafos 1:4 (1:2)
Branky: 26. Lungu z pen. - 33. a 52. Correia, 37. Jajá, 82. Name.
Shamrock Rovers - APOEL Nikósie 1:1 (0:0)
Branky: 90.+2 Watts - 59. Laifis. ČK: 50. Farrugia (Shamrock).