Paksi - Ml. Boleslav 0:3Boleslav zvládla odvetu v Maďarsku a postupuje do Konferenční ligy. Švéd slaví úspěšnou premiéru

V turbulentních časech slaví fotbalisté Mladé Boleslavi hodnotný úspěch, podzim stráví v hlavní fázi Konferenční ligy. Postoupili do ní přes maďarský Paks, po domácí remíze 2:2 vyhráli Středočeši odvetu play off na půdě soupeře po brankách Lamina Jawa, Martina Králika a Matěje Pulkraba 3:0. Kouzelnou premiéru si tak užil nový švédský trenér Andreas Brännström, který v sobotu v Boleslavi nahradil Davida Holoubka. Los Konferenční ligy je v pátek ve 14.30.

Lamin Jawo (vlevo) z Mladé Boleslavi a Gabor Vas z Paksu.

Brännström avizoval, že revoluci neudělá, ale drobné změny ano. Nakonec byly celkem viditelné. Oproti prvnímu duelu s Paksem vyměnil v základní jedenáctce tři hráče, mezi náhradníky zůstal například špílmachr Marek Matějovský. Zamíchal i s rozestavením, nasadil tři stopery.

První půle byla pro Boleslav docela složitá, brankář Matouš Trmal se několikrát protáhl. Dvakrát zneškodnil střelu za hranicí vápna od Vécseie, poradil si s pokusem Harasztiho z úhlu, hlavičkou Tótha i prudkou ranou Mezeie.

Jakub Fulnek (vlevo) z Mladé Boleslavi a Krisztian Kovacs z Paksu.

Ovšem vůbec největší šanci v první půli měl Jawo, jeho hlavičku v 18. minutě vytáhl gólman Simon na roh. Gambijský útočník Boleslavi, který nastoupil po zranění poprvé v základní sestavě, se krásně prosadil v 48. minutě. Prokličkoval mezi soupeři a metr za vápnem vypálil. Simon nedokázal zasáhnout.

V 55. minutě zvýšil český celek po standardní situaci, na centr Tomáše Ladry si naběhl Králik a trkl míč do sítě. VAR potvrdil, že vše proběhlo v souladu s pravidly, o ofsajd nešlo. Boleslav výsledek kontrolovala, domácí měli jen jednu šanci na snížení. V nastavení pak přidal poslední trefu po rychlém výpadu a kombinaci ve vápně soupeře Pulkrab.

Klub z města automobilů se těší na skupinovou část evropského poháru po sedmnácti letech. Jedna důležitá zpráva: Ačkoliv to nebylo ještě nebylo oficiálně oznámeno, Středočeši nebudou moct hrát podle informací Sport.cz kvůli nevyhovujícímu stadionu doma, ale měli by najít azyl v Hradci Králové. Boleslavští dostanou od UEFA i prémii 3,17 milionu eur (80 milionů korun).

Odvetné utkání 4. předkola fotbalové Konferenční ligy:
Paksi FC - FK Mladá Boleslav 0:3 (0:0)
Branky: 48. Jawo, 55. Králik, 90.+2 Pulkrab. Rozhodčí: Visser - Vanyzere, Nijssen - Boterberg (video, všichni Belg.). ŽK: Ötvös - Trmal, Pulkrab, Suchý. První zápas 2:2, postoupila M. Boleslav.
Paks: Simon - Ötvös, Kinyik, Vas - Osváth, Vécsei (68. Balogh), Papp, Mezei (57. Böde), J. Szabó (76. B. Szabó) - Haraszti (57. Silye), Tóth. Trenér: Bognár.
M. Boleslav: Trmal - Král, Suchý, Králik - Kostka, Sakala (90. Donát), Vydra, Fulnek (79. Kadlec) - Kušej (79. Pulkrab), Ladra (90. Matějovský) - Jawo (64. Langhamer). Trenér: Brännström.