Boleslav v závěru zahazovala šance, s Beer Ševou remizovala

Chtěli víc, v závěru měli čtyři dobré příležitosti, jenže gól už nedali. Fotbalisté Mladé Boleslavi remizovali v prvním zápase třetího předkola Konferenční ligy s Hapoelem Beer Ševa 1:1. Středočeši měli dobré pasáže, řadu šancí, mysleli na víc. Odveta se hraje za týden v bulharské Loveči.

Mladá Boleslav hostila ve třetím předkole Konferenční ligy izraelskou Beer Ševu.

Boleslavští slibovali aktivitu a agresivitu, což splnili. Soupeře vysoko napadali a hráli důrazně. Na lavičce mužstvo dirigoval trenér David Holoubek, který měl při přípravě na zápas střevní potíže. Hráči Beer Ševy zase ukázali technickou zdatnost i sílu v kombinaci. Dle předpokladů jsou kvalitativně úplně jiným sokem než litevský Transinvest v minulém předkole.

Snaha českého týmu vyústila ve dvě nadějné příležitosti v úvodní čtvrthodině. Lukáš Mašek v 10. minutě po centru Vasila Kušeje hlavičkoval v těžké pozici vedle. Za tři minuty pálil ze střední vzdálenosti Vydra, gólman Niv Eliasi míč vyrazil, ale Mašek už byl v tak ostrém úhlu, že balon nedokázal nasměrovat do sítě.

Ve 20. minutě se Boleslavi ulevilo. Izraelské mužstvo vstřelilo sice gól, jenže jeho autor Rotem Hatuel byl v ofsajdu. Asistent ho odmával a VAR následně potvrdil. Branka tedy neplatila.

Středočeši pak byli do konce poločasu aktivnější a nebezpečnější, v 39. minutě se ujali vedení. Roei Gordana fauloval v pokutovém území Maška, finský sudí Joni Hyytiä nařídil penaltu, kterou suverénně proměnil Vydra.

Následovala jedna z klíčových pasáží zápasu. Boleslav vstřelená branka nakopla, Jakub Fulnek střílel z voleje do připraveného Eliasiho, Kušej svůj nájezd nezakončil dobře a Tomáš Ladra po chytře rozehrané standardní situaci střílel vysoko nad bránu.

Patrik Vydra se raduje z branky.

Ještě v šesté minutě nastavení první půle se do zakončení z úhlu dostal Shai Elias, brankář Matouš Trmal jeho pokus dobře vykryl. Nicméně tato situace trochu předznamenala vývoj druhé půle.

Beer Ševa v ní byla lepší a iniciativnější. Už v 51. minutě hosté vyrovnali. Tomer Yosefi dostal ve středu hřiště plno prostoru, z dálky vystřelil a Marek Suchý nechtěně tečoval míč mimo dosah Trmala.

Boleslavští postupem času odpadali, ubírali v napadání, Beer Ševa držela víc míč a vytvořila si dvě zajímavé pozice. Pokus Zahiho Ahmada byl ale v 62. minutě tečován na roh, Antonio Sefer v 74. minutě zakroutil míč vedle.

V závěru se Holoubkův tým ještě nadechl a mohl pro sebe uzmout vedení. Šancí měl ještě dost. V 84. minutě vykopl Trmal přesně do brejku na Solomona Johna, jehož oblouček vytáhl Eliasi na roh. Za tři minuty se gólman Beer Ševy zaskvěl při pěkné střele Kušeje z přímého kopu, taky vytěsnil míč mimo tyče. A v páté minutě nastavení netrefil odkrytou bránu ve vyložené příležitosti Dominik Kostka. Po něm se neprosadil ještě Jan Buryán.

Odveta se hraje za týden v Bulharsku, izraelské týmy nesmějí hrát domácí zápasy kvůli válečnému konfliktu ve své zemi doma. Postupující z tohoto souboje se v posledním předkole Konferenční ligy utká s vítězem duelu mezi maďarským Paksem a černohorským Mornarem. První utkání vyhrál Paks 3:0.

Úvodní utkání 3. předkola fotbalové Konferenční ligy:
FK Mladá Boleslav - Hapoel Beer Ševa 1:1 (1:0)
Branky: 39. Vydra z pen. - 50. Yosefi. Rozhodčí: Hyytiä - Lamppu, Leppänen (všichni Fin.) - Higler (video, Niz.). ŽK: Mašek, Kostka - Turgeman, Lopes, Šušenačev, Kozuch (trenér). Diváci: 3766
M. Boleslav: Trmal - Kostka, Suchý (90.+4 Králik), Král, Fulnek - Langhamer (78. Sakala), Vydra - Kušej, Mareček (78. John), Mašek (64. Buryán) - Ladra (64. Pulkrab). Trenér: Holoubek.
Hapoel: Eliasi - Mizrahi, Blorian, Tibi, Lopes - Gordana, Elias (64. Kangwa) - Ahmad (86. Peretz), Yosefi (74. Sefer), Hatuel (64. Ganah) - Turgeman (74. Šušenačev). Trenér: Kozuch.