Beer Ševa - Ml. Boleslav 2:4Boleslav předvedla senzační obrat a dál sní o Konferenční lize

Bravo, to byl obrat! Fotbalisté Mladé Boleslavi ukázali morální odolnost a sílu a postoupili do play off Konferenční ligy. V odvetě třetího předkola této soutěže prohrávali po prvním poločase proti Hapoelu Beer Ševa 0:2, jenže po senzační otočce po změně stran vyhráli 4:2. V kombinaci s domácí remízou 1:1 proklouzli Středočeši do posledního souboje o základní skupinu, v něm se utkají s maďarským Paksem. Příští týden začnou doma.

Hráči Boleslavi se radují z branky. Ilustrační foto.

Trenéru Davidu Holoubkovi vyšla střídání o poločase, kdy poslal na hřiště Solomona Johna a Daniela Marečka. Dvakrát se trefil kapitán Tomáš Ladra, jednou Martin Králik a uklidňující čtvrtý gól přidal aktivní Vasil Kušej. Hapoel dohrával bez tří vyloučených hráčů.

Po prvním poločase to s Boleslaví vypadalo bledě. V bulharské Loveči, kde Beer Ševa našla azyl kvůli válečnému stavu ve své zemi, pykala za nedůslednost v obraně a její hráči neproměňovali šance. V té největší trefil Kušej v 9. minutě tyč.

Oba góly izraelského mužstva vypadaly podobně. V obou případech přišel centr z jeho levé strany a vždy hlavičkoval nehlídaný hráč. V 11. minutě to byl Zahi Ahmed a v 42. minutě Alon Turgeman.

Po přestávce se ale Boleslav famózně nakopla. Tlačila, vytvořila si tlak, sbírala standardní situace. Ve 49. minutě doklepl míč odražený po Marečkově hlavičce od břevna pohotově do sítě Ladra, za deset minut skóroval hlavou po Kušejově rohu Králik.

Středočeši drželi lauf, nepolevovali v aktivitě, hráči Beer Ševy dál nestíhali. V 73. minutě přišla další klíčová situace, stoper Eitan Tibi v souboji trefil do hlavy loktem Ladru a byl po druhé žluté kartě vyloučen. Tu první dostal hloupě za zdržování. Z následného přímého kopu otřel Mareček míč o tyč.

Boleslav se dočkala, z dalšího přímáku v 81. minutě se prosadil Ladra. České mužstvo pak přečkalo ještě jeden kritický moment, brankář Matouš Trmal vytáhl v 87. minutě jedovatý pokus Amira Ganaha. Definitivní ránu soupeři pak zasadil gólem patičkou Kušej.

Hapoel blížící se vyřazení neunesl. Po nesmyslných zákrocích byly v nastavení vyloučeni po druhé žluté Artur Šušenačev a pak po hrubém skluzu na Johna rovnou Shay Elias.

Boleslav slaví velkolepý obrat a čeká ji Paks, který vyřadil černohorský Mornar. Základní skupina Konferenční ligy je reálná.

Odvetné utkání 3. předkola fotbalové Konferenční ligy (hráno v Loveči):
Hapoel Beer Ševa - FK Mladá Boleslav 2:4 (2:0)
Branky: 11. Ahmed, 42. Turgeman - 49. a 81. Ladra, 59. Králik, 90. Kušej. Rozhodčí: Jaanovits - Härsing, Roos - Tohver (video, všichni Est.). ŽK: Turgeman, Lopes, Blorian, Kangwa - Vydra, Trmal. ČK: 74. Tibi, 90.+3 Šušenačev, 90.+10 Elias (všichni Hapoel). První zápas 1:1, postoupila M. Boleslav.
Hapoel: Eliasi - Mizrahi, Blorian, Tibi, Lopes - Gordana, Kangwa - Ahmed (75. Bareiro), Yosefi (63. Elias), Hatuel (57. Ganah) - Turgeman (63. Šušenačev). Trenér: Kozuch.
M. Boleslav: Trmal - Kostka, Král, Králik, Fulnek - Langhamer (90.+7 Stránský), Vydra - Buryán (46. John), Mašek (46. Mareček), Kušej (90.+5 Matějovský) - Ladra (86. Pulkrab). Trenér: Holoubek.