Ml. Boleslav - Paksi 2:2Boleslav zachránila remízu v nastavení, odveta proti Maďarům bude šichta

Vše zůstává otevřené, remízu zachraňovali na poslední chvíli. Fotbalisté Mladé Boleslavi se v prvním zápase posledního předkola Konferenční ligy rozešli s maďarským Paksem 2:2. Skóre se divoce přelévalo ve druhé půli. Středočeši vedli, pak prohrávali a v sedmé minutě nastavení uchránil český tým od prohry gólem z přímého volného kopu Tomáš Ladra. Odveta na půdě soupeře se hraje za týden.

Tomáš Ladra spasil v nastavení svoji Mladá Boleslav v utkání proti Paksi FC.

Utkání bylo dlouho vyrovnané, Boleslav působila aktivněji, vše řídil kapitán Marek Matějovský, který se snažil průnikovými přihrávkami soka překvapit. Největší šanci v první půli měl po ťukesu ve středu hřiště Vasil Kušej, který však samostatný nájezd na gólmana Simona neproměnil. Střílel vedle.

Maďarský tým se spoléhal hlavně na nákopy a sílu, kombinačně byla Boleslav zdatnější. Ve druhé půli se děly věci. Středočeši se ujali vedení po pěkné akci. Matějovský uvolnil Kušeje, jehož přihrávku před bránu si do vlastní sítě srazil Ákos Kinyik. Tísnil ho Benson Sakala.

Jenže Boleslav pak utkání už neměla ve své moci. Docela nepochopitelně, Paks nevypadal do té chvíle úplně nebezpečně. V 70. minutě přišlo první varování. Po zákroku Lukáše Maška na Bence Ötvöse odpískal hlavní rozhodčí Goga Kikačeišvili nejprve penaltu, asistent odmával ofsajd. Celá situace se zkoumala pomocí VAR, sudí od videa nakonec Kikačeišviliho poslali k monitoru, usoudili tedy, že o ofsajd nešlo. Hlavní arbitr nakonec po zhlédnutí opakovaných záběrů signalizoval, že k faulu nedošlo, tudíž Paks pokutový kop nezahrával.

Klíčové pak bylo nasazení Dániela Bödeho v 78. minutě. Hřmotný útočník ukázal, že je i v sedmatřiceti šutér a že pětadvacet startů za maďarskou reprezentaci z let 2013 až 2018 nemá náhodou. V 80. minutě se hravě uvolnil na hranici pokutového území a prostřelil Matouše Trmala.

Za pět minut se Böde prosmýkl po lajně a naservíroval míč pro Kristófa Pappa, jenž zavíral zadní tyč a otočil skóre ve prospěch Pakse.

V tu chvíli to vypadalo s Boleslaví zle, padala do velkého průšvihu. V nastavení ale Bence Lenzser fauloval Lamina Jawa a byl po druhé žluté kartě vyloučen. Ladra z přímého kopu krásnou ranou o břevno poslal míč do sítě. Boleslav jásala, vyrovnala. Ale mohla vytěžit víc. Odveta, v níž se bude hrát o průnik do základní skupiny Konferenční ligy, bude pro partu trenéra Davida Holoubka pořádná šichta.

Konferenční liga - play off
1. zápas
Mladá Boleslav - Paks 2:2 (0:0)
Branky: 65. vlastní Kinyik, 90.+7 Ladra - 80. Böde, 85. Papp.
Rozhodčí: Kikačeišvili - Achvlediani, Gabisonia - Aptsiauri (video, všichni Gruz.). ŽK: Papp, Windecker. ČK: 90.+6 Lenzsér (všichni Paks). Diváci: 4029.
M. Boleslav: Trmal - Kostka, Král, Králik, Fulnek - Sakala, Matějovský - Mašek (83. Jawo), Mareček (58. Langhamer), Kušej (83. Pulkrab) - Ladra. Trenér: Holoubek.
Paks: Simon - Ötvös, Kinyik, Lenzsér - Kovács (90.+4 Vas), Windecker, Vécsei (78. Balogh), Papp, Osváth - Haraszti (78. Böde), Zimonyi (46. Tóth, 90.+8 Silye). Trenér: Bognár.