Článek
Důvodem je to, že tato města nejsou schopna garantovat požadavek UEFA, aby při zápasech byla divácká kapacita stadionů Hampden Park, Aviva a San Mames zaplněna alespoň z pětadvaceti procent.
S informací ze štábu připravujícího závěrečný turnaj přišla agentura AP poté, co hostitelská města odevzdala další várku revidovaných plánů. U tří z nich chyběl právě zmíněný příslib, že na stadiony budou moci během šampionátu diváci.
Definitivní rozhodnutí o formátu turnaje a hostitelských městech oznámí UEFA po několika odkladech počátkem dubna. Zatím však generalita evropského fotbalu stále trvá na původním plánu, aby EURO hostilo dvanáct měst po celém kontinentu.
Zatímco britská vláda Borise Johnsona už oznámila tři kroky postupného uvolňování protiikoronavirových opatření a omezení, ve Skotsku je situace odlišná. V Británii se počítá s tím, že by vzhledem k pokračujícímu masivnímu očkování proti covidu-19 mohlo už v květnu přijít na stadiony 10 tisíc diváků a od 21. června by mohly být zaplněny úplně. Skotská ministryně zdravotnictví Jeane Freemanová však žádný podobný program neoznámila.
„Teprve uvidíme, v kterém okamžiku bude možné, aby se se fanoušci stali svědky zápasů evropského šampionátu," odmítla dát příslib, který od Glasgowa požaduje UEFA.
Na Ostrovech už se spekuluje, že namísto Glasgowa a Dublinu by se mohly hrát zápasy evropského šampionátu vedle Londýna i v jiných britských městech či na jiných londýnských stadionech. Nabízí se třeba Old Trafford v Manchesteru, Emirates Stadium či stadion Tottenhamu.