Článek
Na setkání se zaměstnanci klubu a dalšími hráči po Behrensovi údajně vyžadovali podpis členové marketingového oddělení Wolfsburgu. Německý útočník reagoval rázně a měl mít podle očitých svědků i další poznámky, které by se daly označit za homofobní.
Ozdobit trikot svým podpisem odmítl i po opakovaných výzvách. Po ochladnutí emocí ale zařadil zpátečku. Moje spontánní reakce nebyla v pohodě, proto bych se za ni chtěl omluvit,“ řekl Behrens podle deníku Bild.
German footballer Kevin Behrens suspended after refusing to sign fan’s Pride jersey, exclaiming, “I won’t sign that gay sh*t.”
— AF Post (@AFpost) October 11, 2024
Follow: @AFpost pic.twitter.com/cyTGPD6QQM
K nastalé situaci se vyjádřil i klub, jehož kapitáni mimochodem nosí na levé paži duhovou pásku. „Byla vyřčena slova, která nekorespondují s postojem VfL Wolfsburg. Ve filozofii klubu je pevně zakořeněna tolerance a rozmanitost. S incidentem jsme se interně vypořádali,“ stojí v prohlášení. Vyřazení z kádru se ale nekonalo, jelikož Behrens od září ani jednou nechyběl v nominaci k utkání.
Třiatřicetiletý forvard ale není jediným fotbalistou, který přišel ve Wolfsburgu kvůli podobným názorům do křížku s vedením. K duhovým prvkům na speciální edici dresu se před šesti lety vyjádřil i Chorvat Josip Brekalo, jenž tehdy za německý klub kopal. Nejprve na sociálních sítích „lajkoval“ komentáře zaměřené proti duhovým doplňkům, načež musel podat vysvětlení.
„Šlo o technický problém mého mobilu. Ale musím zmínit, že s rozhodnutím klubu nesouzním, jelikož jde přímo proti mým křesťanským zásadám,“ řekl tehdy. Kvůli příspěvkům namířeným proti trans komunitě šel o pár let později na kobereček i bývalý hráč Wolfsburgu Felix Nmecha, jenž nyní kope v Dortmundu.