Další Messiho show! Hattrick za jedenáct minut a nový rekord

Podruhé během jednoho týdne ukázal, jaký je to fotbalista. Hvězdný Lionel Messi dokázal z lavičky v dresu Interu Miami nastřílet tři branky, zaznamenat asistenci a dotlačit svůj tým k jasné výhře 6:2 nad New England Revolution. Tým z Floridy díky získaným třem bodům pokořil rekord v počtu získaných bodů v základní části americké Major League Soccer, když získal 74 bodů.

Hvězda Interu Miami Lionel Messi slavící jednu ze svých branek do sítě New England Revolution

Od zápasu Argentiny s Bolívií, kde Messiho řádění kromě hattricku přineslo i dvě asistence, uplynuly do sobotního večera čtyři dny.

Osminásobný vítěz Zlatého míče v zápase začínal pouze z lavičky. A zápas se pro Miami nevyvíjel vůbec dobře, brankami Langoniho a Borerra se hosté rychle ujali vedení.

Interu se však ještě do poločasu podařilo vyrovnat, v závěru úvodní půle se během tří minut dvakrát trefil hvězdný Uruguayec Luis Suárez. K pokoření rekordu v počtu bodů, který shodou náhod stanovil před třemi lety právě New England, jenž opanoval základní část se 73 body, potřeboval tým vlastněný Davidem Beckhamem bezpodmínečně vyhrát.

Bez Messiho to však zjevně drhlo, a tak do zápasu naskočil v 58. minutě. A během stejné minuty rovnou zapsal první kanadský bod, když se prvním dotykem v zápase podílel asistencí na třetí brance Miami. Zásluhou devatenáctiletého Benjamina Cremaschiho se Inter poprvé v duelu ujal vedení.

Své řádění Messi naplno rozbalil až v 78. minutě. Po přihrávce od Suáreze si balon navezl před vápno a razantní střelu z dálky pohledně utáhl na zadní tyč. O tři minuty se prosadil hvězdný Argentinec znova, v 89. minutě pak dokonal svůj druhý hattrick v jednom týdnu.

Po zápase trenér Miami Gerardo Martino přiznal, že další Messiho show očekával. „Využili jsme zápasu Argentiny s Bolivií, kde Messi působil uvolněněji, byl více v rytmu. A myslím, že první míč, kterého se dotkl, byla ta přihrávka při třetím gólu. Už tehdy jsem měl pocit, že ho dnes máme v ideální formě,“ pověděl po zápase trenér Interu.

Miami tak zažilo skvělý večer, kdy oslavilo skvělé vítězství, a navíc pokořilo rekord v počtu získaných bodů. Se 74 body ovládlo tabulku východní konference a nyní vyhlížejí začátek play off, kde díky umístění v první šestce tabulky začínají až v osmifinále. V něm Messiho parta narazí na lepšího z duelu CF Montreal – Atlanta United.