Paraguay - Brazílie 1:4Vinícius Júnior pomohl dvěma góly k jasné výhře Brazilců

Útočník Realu Madrid Vinícius Júnior se dvěma góly zasloužil o vítězství brazilských fotbalistů ve druhém zápase na mistrovství Jižní Ameriky v USA nad Paraguayí 4:1. Pětinásobní mistři světa se dočkali výhry v soutěžním utkání po pěti zápasech. V tabulce skupiny D jsou Brazilci druzí za Kolumbií, která porazila Kostariku 3:0 a po druhém vítězství má už jistou účast ve čtvrtfinále.

Brazilský forvard Vinícius Júnior po jeho vstřelené brance

Po úvodní bezbrankové remíze s Kostarikou tentokrát brazilský tým rozhodl zápas už v prvním poločase, po kterém vedl 3:0. A to ještě Lucas Paqutá neproměnil po půlhodině hry penaltu. Chvíli nato chybu odčinil přihrávkou na první gól, který dal Vinícius Júnior. Na 2:0 zvýšil Savinho a v nastavení úvodního poločasu přidal další branku Vinícius Júnior.

„Odehrál téměř dokonalý zápas. Vytvářel si výborné příležitosti, byl dynamický, efektivní a přímočarý. Dobře spolupracoval s ostatními,“ chválil útočníka Realu brazilský kouč Dorival Júnior.

Po přestávce snížil Omar Alderete. Pak dostal Paquetá další možnost skórovat z penalty nařízené za ruku a tentokrát uspěl.

V úterý se Brazílie utká s Kolumbií o prvenství ve skupině a pokusí se přerušit její sérii 25 zápasů bez porážky. Loni v říjnu Brazilci prohráli vzájemný zápas v kvalifikaci mistrovství světa 1:2.

Copa América, fotbalové mistrovství Jižní Ameriky v USA:
Skupina D:
Paraguay–Brazílie 1:4 (0:3)
Branky: 48. Alderete – 35. a 45.+5 Vinícius Júnior, 43. Savinho, 65. Paquetá z pen. ČK: 81. Cubas (Par.).
Kolumbie–Kostarika 3:0 (1:0)
Branky: 31. Díaz z pen., 59. Sánchez, 62. Córdoba.