Argentina - Kanada 2:0Messi poprvé skóroval, Argentina si zahraje finále Copy América

Fotbalisty Argentiny dělí poslední krok od obhajoby titulu na mistrovství Jižní Ameriky. Úřadující světoví šampioni porazili v semifinále Copy América Kanadu 2:0, prvním gólem na turnaji se na vítězství podílel Lionel Messi. Osminásobný držitel Zlatého míče pečetil ve druhém poločase skóre, úvodní branku zápasu dal Julian Álvarez.

Fotbalisté Argentiny se radují z vítězství.

Argentinci přestáli v úvodu zápasu před více než 80 tisíci diváky na stadionu v East Rutherfordu tlak Kanaďanů. Ve 22. minutě Álvarez prošel mezi dvěma obránci a otevřel skóre. Z Messiho šancí se poté ujala až ta v 51. minutě, kdy tečoval střelu Enza Fernándeze mimo dosah gólmana Maxima Crepeaua. V reprezentačním dresu si připsal už 109. branku, víc jich má na mezinárodní scéně na kontě jen Portugalec Cristiano Ronaldo (130).

„Je šílené, co tenhle tým dokázal, co argentinská reprezentace předvádí. Pro nás, kteří zůstali ze staré gardy, je více než působivé, že je národní tým v dalším finále,“ řekl po zápase Messi, jenž za dva týdny oslaví 37. narozeniny.

Ve finále, které bude v neděli hostit Miami, se Argentina o 16. jihoamerický titul utká s vítězem semifinálového duelu mezi Uruguayí a Kolumbií.