Ekvádor - Venezuela 1:2Ekvádor se sparťanem prohrál na úvod šampionátu

Fotbalisté Venezuely vstoupili do mistrovství Jižní Ameriky obratem s Ekvádorem a výhrou 2:1. Za poražené odehrál celý zápas krajní obránce Sparty Angelo Preciado. Ve druhém utkání skupiny B a v souboji pozvaných týmů uspělo Mexiko, které si poradilo 1:0 s Jamajkou.

Obránce Sparty Angelo Preciado v zápase Ekvádoru proti Venezuele na mistrovství Jižní Ameriky

Venezuela v kalifornské Santa Claře hrála od 22. minuty v početní výhodě poté, co byl vyloučen kapitán Enner Valencia. Ekvádor se ale i přesto dostal do vedení, poté co se ve 40. minutě prosadil Jeremy Sarmiento.

Po přestávce Venezuelu zachránili střídající hráči, kteří po uplynutí hodiny hry dvěma góly v rozmezí deseti minut skóre otočili. Nejprve snížil Jhonder Cádiz a rozhodující zásah přidal Eduard Bello.

Dalším soupeřem Venezuely ve skupině bude Mexiko, které v Houstonu porazilo 1:0 Jamajku. O výhře „El Tri“, jenž na turnaji už pojedenácté hostuje, rozhodl v prvním poločase ranou z hranice vápna Gerardo Arteaga.

Kaňkou na zápase bylo pro Mexiko zranění kapitána Edsona Álvareze, který si natáhl levý stehenní sval a hrozí mu, že přijde o zbytek turnaje. „Musíme počkat na další vyšetření, pak budeme chytřejší,“ řekl trenér Mexika Jaime Lozano.

Copa América, fotbalové mistrovství Jižní Ameriky v USA:
Skupina B:
Mexiko - Jamajka 1:0 (0:0)
Branka: 69. Arteaga.
Ekvádor - Venezuela 1:2 (1:0)
Branky: 40. Sarmiento - 64. Cádiz, 74. Bello. ČK: 22. Valencia (Ekvádor).

EURO 2024 v Německu

Mistrovství Evropy ve fotbale, které se hraje v deseti německých městech od 14. června do 14. července 2024, se posunulo do vyřazovací fáze. Česká reprezentace obsadila v základní skupině čtvrté místo a do play off nepostoupila.