Chvíle hrůzy, bezvědomí. Fotbalista v pohárové bitvě zkolaboval

Uruguayský fotbalista Juan Izquierdo zkolaboval v odvetném utkání osmifinále Poháru osvoboditelů na hřišti Sao Paula. Sedmadvacetiletého obránce Nacionalu postihla srdeční arytmie, uvedl později uruguayský klub na sociální síti X.

Uruguayský fotbalista Juan Izquierdo opouštěl hřiště v sanitce.

„Izquierdo je na jednotce intenzivní péče v nemocnici Alberta Einsteina. Jeho stav je stabilizovaný, zůstává na pozorování,“ oznámil Nacional.

Izquierdo přišel do hry po poločasové přestávce. V 84. minutě se náhle na polovině hřiště v přerušené hře začal potácet a upadl. Ostatní fotbalisté okamžitě začali volat zdravotníky. Stále v bezvědomí byl Izquierdo za potlesku fanoušků převezen do nemocnice.

Juan Izquierdo z Nacionalu se na hřišti Sao Paula ocitl v péči záchranářů.

Zápas se dohrál, Sao Paulo udrželo vedení 2:0 a po bezbrankové remíze z úvodního utkání postoupilo do čtvrtfinále.