Chelsea nasypala venku šest gólů. Madueke zapsal hattrick za čtrnáct minut!

Fotbalisté Chelsea ve druhém kole anglické ligy zvítězili na hřišti Wolverhamptonu 6:2 a poprvé v novém ročníku bodovali. Hattrickem během 14 minut se blýskl Noni Madueke. Liverpool porazil doma Brentford 2:0 a pod vedením nového trenéra Arneho Slota zůstává v anglické fotbalové lize i po druhém kole stoprocentní.

Noni Madueke z Chelsea vstřelil domácímu Wolverhamptonu tři branky za čtrnáct minut.

Skóre otevřel už po 98 sekundách Senegalec Jackson a postaral se o nejrychlejší trefu Chelsea za posledních sedm let. Domácí odpověděli zásluhou Cunhy v 27. minutě. „Blues“ díky parádnímu Palmerovu lobu opět získali vedení, ale v nastavení prvního poločasu vyrovnal Larsen. Norský útočník se trefil poprvé od letního přestupu z Celty Vigo.

Madueke odstartoval své střelecké představení ve 49. minutě. U všech tří tref mu asistoval Palmer. V 79. minutě Leminova branka neplatila kvůli ofsajdu a na druhé straně vzápětí přidal šestý gól hostů střídající navrátilec Félix. Portugalec v Chelsea hostoval z Atlética Madrid na jaře předminulé sezony, před pár dny přestoupil natrvalo.

Newcastle remizoval v Bournemouthu 1:1. Po Tavernierově trefě z prvního poločasu za hosty vyrovnal 14 minut před koncem Gordon a pokazil domácím oslavy 125. výročí založení klubu. V nastaveném čase hráči Bournemouthu dostali míč do sítě ještě jednou, ale Ouattarovu trefu odvolal videorozhodčí kvůli ruce.

Liverpool doma od začátku dominoval a po povedeném brejku ve 13. minutě otevřel skóre Díaz. Brentford odpověděl aktivní hrou a orámoval poločas dvěma nebezpečnými hlavičkami. Naděje hostů zhasly 20 minut před koncem, když se svým klasickým obstřelem za zadní tyč prosadil Salah.

Anglická fotbalová liga - 2. kolo:
Bournemouth - Newcastle 1:1
Branky: 37. Tavernier - 76. Gordon
Wolverhampton - Chelsea 2:6
Branky: 27. Cunha, 45.+6 Larsen - 49., 58. a 63. Madueke, 2. Jackson, 45. Palmer, 80. Félix
Liverpool - Brentford 2:0
Branky: 13. Díaz, 71. Salah