Česko - Švýcarsko 0:1Čeští fotbalisté do 19 let v kvalifikaci ME podlehli Švýcarsku

Čeští fotbaloví reprezentanti do 19 let v druhém utkání úvodní fáze kvalifikace o postup na mistrovství Evropy podlehli Švýcarsku 0:1. Na turnaji ve Finsku tak nenavázali na úvodní vítězství 2:0 nad San Marinem. Svěřenci trenéra Aleše Křečka se na závěr v úterý utkají s domácím výběrem.

Češi inkasovali deset minut před přestávkou. V závěru prvního poločasu měli výhodu penalty, ale Hranoš ji neproměnil. Snaha o vyrovnání byla po přestávce marná. Tabulku skupiny vede Finsko s plným počtem šesti bodů, Česko a Švýcarsko mají po třech.

Závěrečný šampionát v roce 2025 bude hostit Rumunsko. Do elitní fáze postoupí první dva celky ze skupin základní fáze kvalifikace a také tým s nejlepší bilancí ze třetích míst. Češi na přímý postup potřebují zvítězit nad Finy. V případě remízy by potřebovali vítězství San Marina nad Švýcarskem, aby obsadili druhé místo.

Utkání první fáze kvalifikace mistrovství Evropy fotbalistů do 19 let v Järvenpää (Finsko):
Česko - Švýcarsko 0:1 (0:1)
Branka: 35. Tsimba.
Sestava ČR: Rodriguez - Piták, Jindra, Konečný, Tesař - Tošnar (89. Feit), Saal (61. Pech) - Hranoš (89. Belžík), Zahradníček (46. Mokrovics), Rus - Večeřa (61. Pikolon). Trenér: Křeček.
Finsko - San Marino 5:0 (1:0).