Zlínští fotbalisté prodloužili proti Opavě vítěznou sérii ve druhé lize

Fotbalisté Zlína ve 13. kole druhé ligy porazili doma 3:0 čtvrtou Opavu a po jedenácté výhře v řadě si upevnili vedení v tabulce. Na druhou Chrudim, která má pondělní duel v Prostějově k dobru, mají šestibodový náskok.

Fotbalisté Zlína porazili Opavu.

Zlín poslal do vedení v 33. minutě těžkým volejem Tkáč a stejný hráč krátce po změně stran zvýšil. Skóre uzavřela po hodině hry Blechova vlastní branka. „Ševci“ ztratili v soutěži body zatím pouze úvodní remízou s Líšní.

Táborsko zvládlo premiéru pod novým koučem Kronďákem a zvítězilo 2:1 ve Vlašimi. V prvním poločase rozhodli Nešický s Plachým, v závěru pouze snížil Záviška. Jihočeši neprohráli v lize pošesté za sebou a jsou sedmí, pátá Vlašim čeká tři utkání na tříbodový zisk.

Jihlava vedla nad Varnsdorfem od 32. minuty po Selnarově penaltě, v 74. minutě ale upravil na konečných 1:1 Vlk. Vysočina udržela svého soupeře v tabulce o bod pod sebou, oba celky jsou těsně nad sestupovými příčkami.

13. kolo druhé fotbalové ligy:

Zlín - Opava 3:0 (1:0)

Branky: 33. a 51. Tkáč, 59. vlastní Blecha. Rozhodčí: Černý - Pochylý, Lakomý. ŽK: Bartošák - Omale, Helešic. Diváci: 2067

Vlašim - Táborsko 1:2 (0:2)

Branky: 82. Záviška - 19. Nešický, 31. Plachý. Rozhodčí: Petřík - Ratajová, Ježek. ŽK: Biegon, Kareem, Kulhánek, Breda, Jeřábek, Rosa - Varačka. Diváci: 512

Jihlava - Varnsdorf 1:1 (1:0)

Branky: 32. Selnar z pen. - 74. Vlk. Rozhodčí: Vokoun - Antoníček, Mojžíš. ŽK: Kubista, Osaghae, Brdička, Kouřil (všichni Varnsdorf). Diváci: 412.