Vlašim - Zlín 1:3Zlín si výhrou ve Vlašimi upevnil vedení v druhé lize

Fotbalisté Zlína v 6. kole druhé ligy zvítězili 3:1 ve Vlašimi a upevnili si vedení v neúplné tabulce. Jako jediní v soutěži zůstávají bez porážky. Opava zdolala Vyškov 1:0 a posunula se před něj na třetí příčku. Jihlava doma zachránila aspoň remízu 2:2 s Líšní, přesto zůstala poslední.

Fotbalisté Zlína se radují z branky.

„Ševci“ až v šestém soutěžním utkání po sestupu z nejvyšší soutěže poprvé inkasovali. Vlašimský Hodek hned po přestávce vyrovnal na 1:1. Zápas pak dvěma brankami rozhodl zlínský David Tkáč. Se čtyřmi góly vede tabulku střelců spolu s chrudimským Davidem Látalem a opavským Felixem Čejkou.

Hrdinou Slezanů byl tentokrát záložník Jakub Rezek, který rozhodl svou trefou v 19. minutě utkání s Vyškovem. Opava zvítězila ve třetím duelu za sebou. Naopak celek z jihu Moravy, který dohrával o deseti bez vyloučeného Barnabáše Lacíka, okusil první porážku.

Líšeň v Jihlavě otočila skóre a už se zdálo, že sahá po vítězství. Ve třetí minutě nastavení však hlavou vyrovnal domácí Michal Smutný a rozhodl o dělbě bodů.

6. kolo druhé fotbalové ligy:
Vlašim–Zlín 1:3 (0:1)
Branky: 46. Hodek – 53. a 80. Tkáč, 45.+1 Machalík. Rozhodčí: Szikszay – Leška, Zoufalý. ŽK: Onije – Kopečný, Načkebia, Vukadinovič. Diváci: 440.
Opava–Vyškov 1:0 (1:0)
Branka: 19. Rezek. Rozhodčí: Nehasil – Hrabovský, Malimánek. ŽK: Čejka – Schön, Piško, Lacík, Mbonu. ČK: 87. Lacík. Diváci: 1350.
Jihlava–Líšeň 2:2 (1:1)
Branky: 26. Křivánek, 90.+3 Smutný – 37. Silný, 57. Dudl. Rozhodčí: Volek – Podaný, Žurovec. ŽK: Franěk – Dudl. Diváci: 680.