Zlín - Táborsko 1:0Zlín přetlačil Táborsko, Vlašim zdolala Chrudim

Fotbalisté Zlína ve druhé lize porazili doma 1:0 Táborsko. Vlašim zdolala na svém hřišti 2:0 Chrudim a dostala se do čela tabulky o skóre před Brno, které remizovalo 1:1 v Opavě. Jihlava hrála 1:1 s Vyškovem. Už po dnešku je jisté, že žádný tým nezíská z úvodních dvou kol plný počet bodů.

Zlínský fotbalista Zviad Natchkebia. Foto ze zápasu s Líšní

Souboj v minulé sezoně prvoligového Zlína s účastníkem baráže Táborskem se hrál na těžkém terénu a nabídl minimum šancí. Zápas rozhodl v 73. minutě Tkáč, který se trefil skákavou střelou na přední tyč. „Ševci“ po remíze 0:0 s Líšní poprvé vyhráli a stále neinkasovali, Jihočeši naopak nenavázali na triumf nad rezervou Slavie.

Vlašim se dočkala premiérového soutěžního vítězství pod novým koučem Majerem. V prvním poločase otevřel skóre Lehký a po hodině hry přidal pojistku Záviška.

Brno poslal do vedení v 25. minutě z voleje Potočný, jeden ze tří dvougólových střelců úvodu soutěže. Ještě před pauzou srovnal po rohovém kopu Omale. Zbrojovka dohrávala nastavení bez vyloučeného Řezníčka, jenž přišel na hřiště z lavičky až v 70. minutě. Zkušený kanonýr v závěru dostal za protesty druhou žlutou kartu.

2. kolo druhé fotbalové ligy:
Zlín - Táborsko 1:0 (0:0)
Branka: 73. Tkáč. Rozhodčí: Vokoun - Machač, Pfeifer. ŽK: Poznar, Kopečný - Kateřiňák, Bláha. Diváci: 2265.
Vlašim - Chrudim 2:0 (1:0)
Branky: 38. Lehký, 59. Záviška. Rozhodčí: Volek - Bureš, Marek. ŽK: Kareem - Kutík, Wehowský. Diváci: 452.
Opava - Zbrojovka Brno 1:1 (1:1)
Branky: 43. Omale - 25. Potočný. Rozhodčí: Orel - Hájek, Beneš. ŽK: Helešic, Omale, Kozák, Vincour - Šural, Janetzký, Granečný, Pernice. ČK: 90.+1 Řezníček (Brno). Diváci: 1493.
Vysočina Jihlava - Vyškov 1:1 (1:0)
Branky: 45.+1 Boussou - 60. Vedral. Rozhodčí: Cieslar - Líkař, Bělák. ŽK: Lacko - Čelůstka, Sekou, Sylla. Diváci: 712.