Prostějov - Zlín 0:2Zlín podruhé za sebou vyhrál a po třech kolech vede druhou ligu

Fotbalisté Zlína ve vloženém 3. kole druhé ligy zvítězili v Prostějově 2:0. „Ševci“, kteří na jaře sestoupili z nejvyšší soutěže, podruhé za sebou vyhráli a bez porážky vedou neúplnou tabulku o bod před dvojicí Chrudim a Slavia B. Rezerva Pražanů nečekaně zvítězila v Brně nad Líšní vysoko 4:0, hattrickem se blýskl Samuel Pikolon. Chrudim doma porazila jednoho z hlavních adeptů na postup Zbrojovku Brno 1:0. Vítězství 4:0 si připsalo i druhé z pražských „béček“ Sparta, která v přesilovce rozdrtila Jihlavu.

Ilustrační foto

Zlín jako jediný v soutěži ještě neinkasoval. Po úvodní bezbrankové remíze minule doma porazil Táborsko 1:0 a naplno bodoval i dnes. V Prostějově mu pomohla penalta, kterou ve 36. minutě proměnil zkušený srbský ofenzivní univerzál Vukadinovič. Domácí pak tlačili, ani ve třetím kole ale nedokázali skórovat a jako jediní zůstávají bez vstřelené branky. V 90. minutě přidal pojistku Ghaňan Nombil.

Chrudim měla proti Zbrojovce velké štěstí, její brankář Šerák si připsal hned devět zákroků. Nejvíce se blýskl na začátku nastavení, kdy zlikvidoval penaltu zkušenému Potočnému. Brňané předtím trefili i břevno, zareagovat na gól domácího Řezníčka z konce první půle a vyrovnat však nedokázali. Zbrojovka podruhé za sebou ztratila body.

Nováček Slavia B navázala na výhru z minulého kola v derby nad Spartou. Proti Líšni měl nabito Pikolon, osmnáctiletý útočník se mezi sedmou a 56. minutou trefil hned třikrát. Brněnský celek minule proti Žižkovu čtyři góly vstřelil, tentokrát stejný počet branek inkasoval a poprvé v sezoně prohrál.

Drtivé vítězství 4:0 oslavila i Sparta. Letenské rezervě v domácím duelu s Jihlavou ale výrazně nahrálo vyloučení hostujícího Labarana už ze čtvrté minuty. Mladí sparťané poprvé v sezoně zvítězili. Vysočina je zatím nejhorším týmem druhé ligy a s jediným bodem uzavírá tabulku.

Vedle „béčka“ Slavie uspěl i druhý nováček – rezerva Baníku Ostrava –, Slezané nečekaně vyhráli na stadionu účastníka jarní baráže o nejvyšší soutěž Táborska. Jihočeši neudrželi vedení, prohráli 1:2 a podruhé za sebou vyšli naprázdno.

Body ztratil i další z účastníků baráže Vyškov, který se v domácím azylu v Drnovicích rozešel smírně 1:1 s Vlašimí. Jihomoravané i ve třetím duelu v sezoně remizovali. Nerozhodně 1:1 hrály i olomoucká rezerva s Viktorií Žižkov, oba celky mají na kontě dva body. Varnsdorf doma porazila Opavu 3:1 a zůstává neporažen spolu se Zlínem, Vlašimí, Vyškovem a Ostravou B. Navíc má k dobru dohrávku právě s týmem Baníku.

3. kolo druhé fotbalové ligy:
Varnsdorf – Opava 3:1 (1:0)
Branky: 38. Ambler, 73. Stradins, 81. Camara – 90.+3 Čejka. Rozhodčí: Opočenský – Novák, Šafránková. ŽK: Podzimek, Kouřil, Ambler, Osaghae – Rataj, Ondráček, Kozák, Blecha, Rezek. Diváci: 589.
Táborsko – Baník Ostrava B 1:2 (1:1)
Branky: 30. Dordič – 41. Kašpárek, 82. Říha. Rozhodčí: Kvítek – Hájek, Beneš. ŽK: Varačka, Kateřiňák, Dordič, Kone – Struhař, Krupička, Sirotek, Reteno, Chvěja, Dvorník (trenér). Diváci: 912.
Sparta Praha B – Jihlava 4:0 (3:0)
Branky: 15. Hruška, 22. Osmani, 42. Rus, 73. Hranoš. Rozhodčí: J. Beneš – Ježek, A. Beneš. ŽK: Rus – Absolon (asistent trenéra). ČK: 4. Labaran (Jihlava). Diváci: 334.
Olomouc B – Viktoria Žižkov 1:1 (1:1)
Branky: 9. Amasi – 4. Fišl. Rozhodčí: Lovětínský – Pečenka, Mojžíš. ŽK: Brožek (trenér), Rydval (vedoucí týmu) – Richter, Toula, Řezáč, Prošek (všichni Žižkov). Diváci: 345.
Chrudim – Zbrojovka Brno 1:0 (1:0)
Branka: 45. Řezníček. Rozhodčí: Trska – Pfeifer, Kotalík. ŽK: Šerák, Skwarczek – Potočný, Nový. Diváci: 1630.
Prostějov – Zlín 0:2 (0:1)
Branky: 36. Vukadinovič z pen., 90. Nombil. Rozhodčí: Volek – Podaný, Malimánek. ŽK: Vejmola, Ševčík – Bartošák, Reiter. Diváci: 1680.
Vyškov – Vlašim 1:1 (1:0)
Branky: 2. Sylla – 48. Breda. Rozhodčí. Batík – Žurovec, Lakomý. ŽK: Piško, Mbonu – Onije. Diváci: 759. Hráno v Drnovicích.
Líšeň – Slavia Praha B 0:4 (0:2)
Branky: 7., 48. a 56. Pikolon, 18. Trédl. Rozhodčí: Dorušák – Caletka, Bělák. ŽK: Vajner – Trédl, Slončík. Diváci: 772.