Vyškov - Slavia B 1:0Vyškov se po výhře nad rezervou Slavie vyhoupl v druhé lize na třetí příčku

Fotbalisté Vyškova v dohrávce 5. kola druhé ligy porazili rezervu pražské Slavie 1:0 a jsou i nadále bez porážky. V tabulce se posunuli na třetí příčku, která po skončení soutěže zaručuje baráž o postup do nejvyšší soutěže. Hosté zůstali na devátém místě.

Fotbalisté Vyškova. Ilustrační foto.

Klíčový moment nastal v 23. minutě. Tomáš Čelůstka ze standardní situace přesně odcentroval a Tom Ulbrich hlavou poslal míč za záda zkušeného brankáře Ondřeje Koláře. Pražané poslali do druhého poločasu Milana Škodu, dalšího pamětníka Ligy mistrů. Útočník se hned dostal do šance, ale domácí stejně jako ve všech dalších případech podržel brankář Jiří Borek. A protože vyškovský Terrell Egbri trefil jen břevno, skóre se už nezměnilo.

Před zápasem posílil realizační tým Vyškova bývalý záložník Richard Dostálek. Nedávný hlavní kouč brněnské Zbrojovky bude působit jako další asistent trenéra Jana Kameníka.

5. kolo druhé fotbalové ligy:
Vyškov - Slavia Praha B 1:0 (1:0)
Branka: 23. Ulbrich. Rozhodčí: Cieslar - Hurych, Bělák. ŽK: Condé, Kameník (trenér), Zajíc, Novák - Toula. Diváci: 1170.