Líšeň - Zlín 0:0Oslabený Zlín vstoupil do druhé fotbalové ligy remízou v Líšni

Fotbalisté Zlína v úvodním kole druhé ligy v oslabení remizovali na hřišti Líšně bez branek. Rovněž Vyškov hrál doma s Prostějovem 0:0. Druhý tým minulé sezony druhé nejvyšší soutěže Olomouc B prohrála v Chrudimi 0:3, dvěma góly se o to postaral David Látal. Táborsko zdolalo nováčka Slavii B 3:1, dvakrát skóroval Jiří Kateřiňák.

Fotbalisté Chrudimi slaví gól - ilustrační foto.

Zlín jako jediný v uplynulém ročníku opustil nejvyšší soutěž, o patro níž spadl po devíti letech. Proti Líšni přežil několik šancí, domácí dvakrát trefili brankovou konstrukci. Brněnský celek nedokázal využít přesilovku poté, co Reiter uviděl žlutou kartu nejprve v nastavení prvního poločasu a druhou v 55. minutě.

Vyškov, který dvakrát za sebou neuspěl v baráži o postup do první ligy, mohl vkročit do ročníku vítězně, jenže Schön v nastavení úvodního dějství trefil tyč. V dlouhém závěrečném nastavení zachránil domácí mužstvo zákrok brankáře Borka. Svěřenci trenéra Kameníka, kteří hrají v Drnovicích, v součtu s uplynulou sezonou (včetně baráže) nevyhráli doma čtvrtý soutěžní zápas po sobě.

Chrudim rozhodla o plném bodovém zisku už v prvním poločase, kdy se trefili Látal a Kutík. První jmenovaný pak po změně stran stanovil konečný výsledek. Východočeši doma ve druhé lize popáté za sebou neprohráli a z toho počtvrté zvítězili.

Táborsko, jež v minulé sezoně nezvládlo baráž s jihočeským rivalem Českými Budějovicemi, poslal do vedení proti „béčku“ Slavie v deváté minutě Kateřiňák. Stejný hráč krátce po přestávce zvýšil Za Pražany snížil Trédl, uklidnění přinesl domácím až v závěru Srb Dordič.

1. kolo druhé fotbalové ligy:
Líšeň - Zlín 0:0
Rozhodčí: Zaoral - Dohnálek, Lakomý. ŽK: Sokol, Raab - Poznar, Reiter, Černín, Ndiaye, Bartošák. ČK: 55. Reiter. Diváci: 934
Táborsko - Slavia Praha B 3:1 (1:0)
Branky: 9. a 50. Kateřiňák, 88. Dordič - 58. Trédl. Rozhodčí: Trska - Novák, Cichra. ŽK: Mach, Pastornický, Kateřiňák - Hunal, Rama. Diváci: 1337
Vyškov - Prostějov 0:0
Rozhodčí: Orel - Kotalík, Šafránková. ŽK: Piško, Štěrba - Slaměna, Ševčík, Matocha, Bartolomeu. Diváci: 1094.
Chrudim - Olomouc B 3:0 (2:0)
Branky: 19. a 79. Látal, 38. Kutík. Rozhodčí: Opočenský - Matoušek, Malimánek. ŽK: Řezníček, Látal - Coufal, Křišťál. Diváci: 980.