Viktoria vládcem Žižkova! Porazila rezervu Sparty, skóroval i Necid

Fotbalisté Žižkova porazili ve 14. kole druhé ligy Spartu B 2:1. Viktoria vyhrála třetí kolo po sobě, čtvrté z uplynulých pěti a ze čtvrtého místa ztrácí bod na třetí Vyškov. Sparta nezvítězila ve čtvrtém z posledních pěti zápasů a dva body ji dělí od první sestupové pozice.

Útočník Žižkova Tomáš Necid

Pražské derby hrané na Žižkově, kde sparťanská rezerva působí, rozhodla Viktoria dvěma slepenými góly. V 19. minutě se prosadil Necid. Bývalý český reprezentant dvanáctým gólem v druholigové sezoně potvrdil pozici nejlepšího střelce soutěže. Za další tři minuty zvýšil Prošek. Sparta snížila až v závěru zásluhou Lukáše Penxy.

Od 14:30 je na programu utkání mezi Varnsdorfem a Vlašimí.

14. kolo druhé fotbalové ligy:
Sparta Praha B - Žižkov 1:2 (0:2)
Branky: 90. L. Penxa - 19. Necid, 22. Prošek. Rozhodčí: Pechanec - Malimánek, Marek. ŽK: Hodouš, L. Penxa, Večerka - Jirásek, Vaníček, Necid, Sixta. Diváci: 1618.