Necid pálil za Žižkov. Dvěma góly rozhodl o výhře proti Opavě

Fotbalisté Žižkova v 11. kole druhé ligy porazili doma Opavu vysoko 4:1. Dvě branky a asistenci si připsal bývalý reprezentační útočník Tomáš Necid, který v sezoně skóroval už osmkrát a osamostatnil se v čele tabulky kanonýrů.

Ilustrační snímek

Žižkov rozhodl třemi brankami v rozmezí 10 minut v prvním poločase. Necid nejprve přihrál na gól Hönigovi a poté se sám dvakrát prosadil. V 31. minutě dorazil do sítě sražený pokus a za další dvě minuty z malého vápna zvýšil střelou pod břevno už na 3:0. Blatný za polovinou druhého dějství snížil, ale poté byl vyloučen opavský Papalelé a ve čtvrté minutě nastavení využil přesilovku Toula.

Viktoria zvítězila po třech kolech a v neúplné tabulce se posunula na šesté místo o bod za slezského soupeře. Opavský tým dvakrát po sobě nebodoval, má ale oproti Žižkovu na kontě o zápas méně.

11. kolo druhé fotbalové ligy:
Viktoria Žižkov - Opava 4:1 (3:0)
Branky: 31. a 33. Necid, 23. Hönig, 90.+4 Toula - 71. Blatný. Rozhodčí: Starý - Matoušek, Ježek. ŽK: Fišl, Hönig, Petrák, Gembický, Melichar - Čejka. ČK: 84. Papalelé (Opava). Diváci: 1070