Brazilec Kaká řádí v Česku. Dal úžasný gól

Ten gól si můžete pustit padesátkrát, a stejně se budete pořád kochat. Byl úžasný. Prostějovský obránce Kaká se v zápase druhé fotbalové ligy proti Chrudimi trefil náramně z více než třiceti metrů. „Skvělá střela, klobouk dolů před ním,“ uznal chrudimský trenér Jindřich Tichai. Utkání nakonec skončilo remízou 1:1.

Radost fotbalistů Prostějova po gólu Kaká

Kaká je ve fotbalovém světě pojem, bývalý skvělý brazilský záložník, který působil v AC Milán či Realu Madrid, získal i prestižní Zlatý míč. V Česku na sebe nyní upozornil nositel stejného fotbalového jména.

Dvacetiletý brazilský obránce, jehož celé jméno zní Carneiro Da Silva Kauan, momentálně hostuje z Karviné v Prostějově a v pondělní dohrávce 13. kola Chance Národní ligy dal nádhernou branku. Na konci 14. minuty přebral u půlicího kruhu balon, jedním dotekem ho posunul dopředu a pak levačkou vypálil.

Míč více než třicet metrů letěl a zapadl přesně do růžku chrudimské branky, ve které byl gólman Jáchym Šerák bezmocný. „Ta střela byla fantastická. Možná jsme mohli balon odkopnout dál, ale je těžké něco někomu vyčítat. Ten hráč prostě ukázal kvalitu,“ uvedl kouč hostí Tichai pro ČT.

Byla to výjimečná rána mladého Brazilce, nebo se takhle trefuje i na tréninku? „Jak kdy. Na tréninku mu to občas uletí do paneláků, teď dal naštěstí krásný gól. Trefil to náramně,“ podotkl prostějovský záložník Jakub Matoušek.

Radost Prostějovu z výjimečného gólu ale zkalil závěr utkání, protože Chrudim v nastavení vyrovnala na 1:1.