Olomouc B - Jihlava 3:1Fotbalisté Olomouce B porazili Jihlavu, béčko Sparty remizovalo

Fotbalisté B-týmu Olomouce porazili v 5. kole druhé ligy Jihlavu 3:1 a zvítězili poprvé v sezoně. Rezervní mužstvo Sparty remizovalo doma s Varnsdorfem 1:1.

Ilustrační fotografie

Sigmu, která v minulé sezoně obsadila nečekaně druhé místo, poslal ve 33. minutě do vedení Amasi. Po hodině hry vyrovnal za Jihlavu Křehlík. Nerozhodný stav netrval dlouho, Muritala z penalty vrátil Olomouci náskok a za dalších pět minut si dal vlastní branku Hošek.

Hanáci se v neúplné tabulce posunuli na 13. pozici. Naopak Vysočina dál čeká na první vítězství v ročníku stejně jako Prostějov. Se dvěma body je poslední.

Duel Sparty s Varnsdorfem směřoval k bezbrankové remíze, než v 83. minutě skóroval domácí Hranoš. Pražané sahali po třech bodech, jenže v šesté minutě nastavení srovnal z penalty Ambler.

Severočeši bodovali ve čtyřech z pěti kol a posunuli se na třetí příčku. Pražané vyhráli jen jednou a jsou desátí.