Vyškov–Olomouc B 1:0Fotbalisté druholigového Vyškova zdolali Olomouc B 1:0 a jsou třetí

Fotbalisté Vyškova porazili ve 12. kole druhé ligy gólem v závěru B-tým Olomouce 1:0 a posunuli se na třetí místo. Rezervní mužstvo Sparty přestřílelo Prostějov 5:2. Jihlava vyhrála na hřišti nováčka Ostravy B 2:1 a opustila sestupové příčky.

Fotbalisté Vyškova. Ilustrační foto

Duel Vyškova se Sigmou směřoval k bezbrankové remíze, jenže na konci normální hrací doby skóroval střídající nigerijský útočník Mbonu. Vyškov zvítězil po třech kolech, Sigma je sedmá.

První poločas mezi Spartou a Prostějovem skončil 2:2, po změně stran rozhodli domácí v rozmezí 69. až 77. minuty, kdy dali tři branky. Po dvou gólech zaznamenali sparťani Lukáš Penxa a Šiler. Pražané bodovali ve třech z posledních čtyř kol a z 11. místa ztrácejí bod na dnešního soupeře, který však odehrál o zápas méně. Hanáci nebodovali po šesti kolech.

Jihlavu poslal proti Baníku do vedení v nastavení první půle z penalty Selnar. Pojistku po více než hodině hry přidal Chytrý, Slezané už jen v závěru snížili díky Kašpárkovi. Vysočina bodovala ve třetím z minulých čtyř kol a pod trenérem Markem Jarolímem na třetí pokus poprvé zvítězila. Ostrava prohrála sedm z posledních osmi kol a je předposlední o bod před Varnsdorfem, jenž dnes odpoledne přivítá dosud neporažený Zlín. Na programu je dnes i utkání Opava–Slavia B.

Fotbalová Chance Národní Liga - 12. kolo
Sparta Praha B - Prostějov 5:2 (2:2)
Branky: 25. a 75. L. Penxa, 45. a 69. Šiler, 77. Michl - 9. Hrdlička, 41. Lima. Rozhodčí: Vokoun - Hádek, Pfeifer. ŽK: Okeke, Surovčík - Hrdlička, Matoušek. ČK: 83. Okeke. Diváci: 324.
Ostrava B - Jihlava 1:2 (0:1)
Branky: 90. Kašpárek - 45.+1 Selnar z pen., 65. Chytrý . Rozhodčí: Orel - Váňa, Bureš. ŽK: Munksgaard (Ostrava). Diváci: 211.
Vyškov - Olomouc B 1:0 (0:0)
Branka: 89. Mbonu. Rozhodčí: Doubrava - Slavíček, Ježek. ŽK: Svoboda, Kameník (trenér), Schön, Mbonu, Němeček - Fabiánek. Diváci: 624.