Slavia B–Chrudim 0:1Chrudim se vyhřívá na výsluní. Kozák se připomněl klubu, kde kraloval střelcům

Fotbalisté Chrudimi se ujali vedení v tabulce druhé ligy, ve šlágru 4. kola zvítězili na hřišti Slavie B 1:0. Bývalý reprezentant Libor Kozák přispěl dvěma góly k vítězství Opavy 4:2 nad Spartou B. Vyškov po třech remízách porazil rezervu ostravského Baníku na jejím hřišti 3:1. První výhru v ročníku si v duelu s Prostějovem (3:0) připsala také Viktoria Žižkov.

Ilustrační fotografie. Míč Puma během utkání 9. kola Fortuna ligy Slavia Praha–Hradec Králové, hraného 26. září 2021 v Praze

Béčko pražské Slavie letos hostuje v Radotíně a utkání s Chrudimí bylo duelem druhého se třetím týmem tabulky. O druhé výhře Východočechů za sebou rozhodl pět minut před poločasem David Látal, který zaznamenal již třetí branku v ročníku. Rezerva Slavie nenavázala na dvě předchozí výhry, zatímco Chrudim se posunula na první místo.

Vyškov se v posledních dvou sezonách v baráži marně pokoušel o postup do nejvyšší soutěže. Teď se výhrou v Ostravě posunul k předním příčkám. Béčko Baníku po postupu z MSFL ve druhé lize poprvé prohrálo.

Žižkov táhli zkušení hráči, ještě do přestávky se trefil Jurásek a potřetí v sezoně také Necid. První vítězství v nastavení pojistil Sodoma. Naopak Prostějov je stále bez výhry, po čtyřech kolech má pouze dva body a jako jediný v soutěži ještě neskóroval.

Pětatřicetiletý útočník Kozák si první dvě trefy po návratu do mateřské Opavy nechal na první poločas utkání proti béčku Sparty, v jejímž dresu se před čtyřmi lety stal králem střelců první ligy a vyhrál s ní také Český pohár. Slezané se dočkali první výhry, Pražané už jen dvakrát zkorigovali výsledek.

Fotbalová Chance Národní Liga - 4. kolo:
Slavia Praha B - Chrudim 0:1 (0:1)
Branka: 40. Látal. Rozhodčí: Bohata - Zoufalý, Šafránková. ŽK: Konečný - Hrubeš, Řezníček, Šimek, Tichai (trenér). Diváci: 562.
Baník Ostrava B - Vyškov 1:3 (0:1)
Branky: 48. Nogha - 27. Zajíc, 61. Sylla, 90.+6 Mbonu. Rozhodčí: Opočenský - Dresler, Marek. ŽK: Říha - Condé, Kameník (trenér) . Diváci: 819
Viktoria Žižkov - Prostějov 3:0 (1:0)
Branky: 37. Jirásek, 47. Necid, 90.+4 Sodoma. Rozhodčí: Nehasil - Kubr, Beneš. ŽK: Koudelka (Prostějov). Diváci: 1036.