Chrudim - Táborsko 0:0Chrudim se po remíze s Táborskem posunula do čela druhé ligy

Fotbalisté Chrudimi v 9. kole druhé ligy doma překvapivě remizovali s Táborskem bez branek a podruhé v sezoně ztratili body. I tak se posunuli do čela neúplné tabulky o skóre před Zlín, který sehrál o zápas méně. Třetí Vyškov prohrál na hřišti sparťanského B-týmu 0:1. Zbrojovka remizovala v brněnském derby s Líšní 1:1.

Fotbalisté Chrudimi slaví gól (ilustrační foto).

Chrudim, jež ve středeční dohrávce zvítězila ve Varnsdorfu 3:0, si proti Jihočechům vytvořila řadu šancí, žádnou však nezužitkovala. Nejblíže ke gólu měl v 25. minutě Látal, jenže trefil tyč. Svěřenci trenéra Tichaie nenavázali na předchozích šest druholigových výher a ve čtvrtém domácím utkání v ročníku poprvé ztratili body. Táborsko je dvanácté.

O vítězství Sparty rozhodl v 73. minutě Lukáš Penxa. Rezerva Pražanů triumfovala po pěti utkáních a teprve podruhé v druholigové sezoně, díky čemuž se posunula na desátou pozici. Vyškov nenavázal na minulá dvě vítězná kola a může přijít o třetí příčku.

Jako první se v brněnském derby prosadil po necelé půlhodině hry hostující Sokol. Líšeň sahala po výhře, jenže v 86. minutě vyrovnal z penalty Štepanovský. Líšeň bodovala ve čtvrtém kole po sobě a je pátá. Naopak Zbrojovka nevyhrála ve stejném počtu duelů a patří jí 11. místo.

10. kolo druhé fotbalové ligy:
Sparta Praha B – Vyškov 1:0 (0:0)
Branka: 73. L. Penxa. Rozhodčí: Opočenský – Cichra, Šafránková. ŽK: Sylla, Djanbou, Ulbrich, Condé, Piško, Vedral (všichni Vyškov). Diváci: 326.
Chrudim – Táborsko 0:0
Rozhodčí: Nehasil – Líkař, Malimánek. ŽK: Kateřiňák, Dordič (oba Táborsko). Diváci: 1060.
Zbrojovka Brno – Líšeň 1:1 (0:1)
Branky: 86. Štepanovský z pen. – 29. Sokol. Rozhodčí: Trska – Pochylý, Žurovec. ŽK: Sedlák (Líšeň). Diváci: 3092.