Chrudim - Baník B 6:1Chrudim deklasovala rezervu Baníku, uspěla i Zbrojovka

Fotbalisté Chrudimi rozstříleli doma v pátém kole druhé ligy ostravské „béčko“ 6:1. Východočeši vyhráli v sezoně počtvrté a posunuli se na druhé místo o bod za vedoucí Zlín. Nováček soutěže Baník prohrál podruhé v ročníku. Brno po týdnu částečně odčinilo domácí debakl od Varnsdorfu, na hřišti Táborska využilo dlouhou přesilovku a zvítězilo 1:0. Stejným poměrem vyhrála Opava v Líšni.

Jakub Řezníček na archivním snímku

Na jasné výhře Chrudimi se podílelo šest různých střelců. Čtyři branky dali domácí už v prvním poločase, kdy se prosadili Kosek, Hrubeš, Kutík a Látal, který skóroval už počtvrté v sezoně a vede tabulku střelců. Po změně stran se trefili střídající Holub a Kejř, v závěru snížil jiný hráč z lavičky Komljenovic.

Táborsko proti Brnu ve 33. minutě oslabil vyloučený Varačka. Zbrojovka zužitkovala početní výhodu až v 77. minutě díky Řezníčkovi. Z předchozích tří utkání Brno vytěžilo jen bod a nyní si připsalo druhé vítězství v sezoně. Jihočeši čekají na výhru od úvodního úspěchu nad Slavií B, z dalších čtyř kol získali bod.

Duel Líšně s Opavou rozhodl v 68. minutě Čejka. Brněnský celek nevyhrál čtvrté z pěti kol, Slezané naplno bodovali podruhé za sebou a v neúplné tabulce jsou třetí.

5. kolo druhé fotbalové ligy:
Chrudim - Ostrava B 6:1 (4:0)
Branky: 8. Kosek, 31. Hrubeš, 41. Kutík, 44. Látal, 65. Holub, 82. Kejř - 90. Komljenovic. Rozhodčí: Batík - Dohnálek, Malimánek. ŽK: Skwarczek, Kutík - Sirotek. Diváci: 1458.
Táborsko - Brno 0:1 (0:0)
Branka: 77. Řezníček. Rozhodčí: Zaoral - Lakomý, Mikeska. ŽK: Bláha - Potočný, Janetzký, Polák. ČK: 33. Varačka (Táborsko). Diváci: 890.
Líšeň - Opava 0:1 (0:0)
Branka: 68. Čejka. Rozhodčí: Doubrava - Váňa, Mokrusch. ŽK: Silný, Lutonský, Dziuba, Sokol, Sedlák, Jeřábek - Omale, Kozák, Málek. Diváci: 682.