Zlín - Bohemians 1:2Zlín padl s Bohemians a zkomplikoval si boj o záchranu

Fotbalisté Zlína v předposledním, 4. kole ligové nadstavby ve skupině o záchranu prohráli s Bohemians 1905 1:2 a výrazně si zkomplikovali boj o udržení. Obě branky Pražanů dal Erik Prekop, který nejprve ve 13. minutě otevřel skóre z penalty a v 74. minutě rozhodl. Za domácí se rovněž z pokutového kopu prosadil v 17. minutě Jakub Černín.

Fotbalisté Bohemians se radují z branky

Zlín v lize posedmé za sebou nezvítězil a před závěrečným kolem nadstavby zůstal na dně tabulky o dva body na dvojicí Karviná a České Budějovice. Poslední místo jako jediné znamená přímý sestup. „Ševci“ uzavřou nadstavbu za týden v Jablonci a k odvrácení pádu do druhé ligy budou potřebovat zvítězit. Bohemians, kteří už měli jistotu záchrany, vyhráli po třech kolech.

Úvodní minuty patřily domácím, kteří si z tlaku vytvořili několik závarů v šestnáctce „Klokanů“ a jednu příležitost po rychlé akcí Holíka. Zapomněli však na brejkové situace hostí, a to se jim vymstilo. Ve 12. minutě v pokutovém území Simerský trefil Prekopa, sudí Rouček nařídil penaltu a sám faulovaný ji bezpečně proměnil.

„Ševci“ se vrátili do zápasu o čtyři minuty později. Brankář Bohemians Soukup ve snaze vyboxovat míč srazil Žáka a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop i na opačné straně. Stoper Černín neměl s realizací problémy a vyrovnal.

Zlínští se znovu tlačili dopředu, ale opět zapomněli na zadní vrátka. Po levé straně ve 32. minutě utekl Matoušek, našel volného Prekopa, jehož střela se od břevna odrazila na brankovou čáru. Sudí nejprve signalizoval gól, ale po poradě s videorozhodčím trefu odvolal.

Video vstoupilo do zápasu i v poslední minutě první půle. Brankář Soukup vyrazil tvrdou přízemní střelu Tkáče a míč doklepl do sítě Žák. Zlínu ale radost z otočky ve skóre sebral rozhodčí, který po konzultaci s kolegou gól pro ofsajd neuznal.

Druhý poločas pokračoval podobně jako první. Ofenzivu „Ševců“ táhl mladý Tkáč, ale výsledkem náporu byla jen Bartošákova střela do rukavic Soukupa. To hosté byli mnohem nebezpečnější. Shejbalův pokus jen těsně minul Dostálovu branku, zcela volný Ristovski pak po rohu nedal zblízka ve vyložené pozici.

V 69. minutě opět domácí už zvedali ruce, ale gól neplatil ani tentokrát, neboť Žák zakončoval z ofsajdu. O pět minut později se už skóre změnilo, a to na opačné straně. Matoušek při brejku vysunul Prekopa, jehož lob zapadl za vyběhnuvšího Dostála. Šestadvacetiletý slovenský útočník dal v české lize poprvé dvě branky v jednom utkání a polepšil si na osm gólů v sezoně nejvyšší soutěže.

Domácí už v křeči srovnat nedokázali a před posledním kolem nadstavby si výrazně zkomplikovali svoji pozici. Zlín zvítězil v jediném z posledních 13 vzájemných ligových utkání. Bohemians venku v nejvyšší soutěži vyhráli po 10 zápasech a po prvním triumfu v nadstavbě poskočili do čela skupiny o záchranu.

4. kolo nadstavby první fotbalové ligy – skupina o záchranu:
FC Zlín – Bohemians Praha 1905 1:2 (1:1)
Branky: 17. Černín z pen. – 13. z pen. a 74. Prekop. Rozhodčí: Rouček – Caletka, Hurych – Černý (video). ŽK: Žák, Didiba – Beran, Matoušek, Prekop, Soukup. Diváci: 3481.
Zlín: Dostál – Cedidla, Černín, Simerský, Bartošák – Bužek (72. Nombil) – Holík (67. Vukadinovič), Tkáč (84. Pidro), Janetzký (72. González), Načkebija (84. Didiba) – Žák. Trenér: Červenka.
Bohemians: Soukup – A. Kadlec, Vondra (79. Křapka), Hybš – Dostál, Hůlka, Beran, Shejbal (90.+3 Novák) – Matoušek (86. Mužík), Ristovski (86. Köstl) – Prekop (90.+3 Necid). Trenér: Veselý.
  3 : 0 Slavia - Plzeň 3 : 0 dohráno
20240921T19 : 00:00+0200