Karviná - Zlín 2:2Zlatý bod pro Zlín trefil Bartošák

Fotbalisté Karviné remizovali ve 2. kole ligové nadstavbové skupiny o záchranu se Zlínem 2:2, přestože po úvodním poločase vedli o dvě branky. Nováčkovi soutěže zajistili náskok Sebastián Boháč a Lucky Ezeh, po přestávce ale snížil střídající Lukáš Bartošák, stejný hráč ve třetí minutě nastavení vyrovnal. Slezané ve třetím vzájemném utkání v ligové sezoně ztratili první body a nenavázali na 14 dní starou výhru na hřišti „Ševců“. V tabulce mají oba celky stále stejně bodů, Zlín zůstal tři kola před koncem na posledním místě, které jako jediné znamená přímý sestup.

Fotbalisté Karviné hostili v důležité záchranářské bitvě Zlín

Karviná bodovala v pátém z posledních šesti zápasů v nejvyšší soutěži a v dalším kole ji čekají pražští Bohemians 1905. Zlín nevyhrál pět kol po sobě, tuto bilanci bude chtít zlomit ve čtvrtečním 3. kole nadstavby, kdy hostí České Budějovice.

V úvodu klíčového záchranářského duelu využili domácí chybné rozehrávky Zlína ve středu hřiště, míč se dostal k MIkušovi, jehož tvrdá rána skončila těsně vedle levé tyče.

Slezané udeřili po první vážnější akci, založené na levé straně. Mikuš v šestnáctce přiťukl balon nabíhajícímu Boháčovi, který z 20 metrů prostřelil Dostála a zaznamenal svůj první ligový gól v sezoně.

Zleva Andrija Ražnatovič z Karviné a Martin Cedidla ze Zlína.

Vedoucí gól Karvinou uklidnil, její hráči se zatáhli a pustili „Ševce“ do mírného náporu. Nikoliv ale do šancí, Černínova hlavička po centru z levé strany šla jen těsně vedle branky Karviné, kterou místo zraněného Holce opět hájil Ciupa.

Zlín se na útočné polovině spíše trápil. Nevycházely mu přihrávky, zárodky kombinací zformovaná defenziva Karviné bez větších problémů rozbila, Fantišova rána těsně před koncem poločasu skončila pouze v boční síti.

Karviná v závěru úvodní půle dala soupeři lekci z efektivity. Kombinace Regáliho a Mikuše vyšachovala zlínskou obranu tak dokonale, že Ezeh měl uprostřed pokutového území cestu ke druhé brance v ligovém ročníku výrazně usnadněnou.

Fotbalisté Karviné se radují z branky

Zlín musel po přestávce vše vsadit na útočnou kartu. Na hrot se mimo jiné vysunul z postu stopera dlouhán Černín, změny přinesly efekt k 54. minutě, kdy se střelou z 20 metrů prosadil střídající Bartošák. Ukončil tak 396 minut trvající střelecký půst svého týmu v lize.

Domácí zareagovali na možné nebezpečí vyrovnání zvýšenou útočnou aktivitou, po brejkových akcích mohli vrátit Slezanům dvoubrankové vedení Ražnatovič a Memič, ale netrefili branku. Obrázek snahy o tlak hostí a rychlých kontrů domácích platil i o zbývající hrací době. Rozuzlení přišlo až v závěru, po závaru před brankou se opřel do míče opět Bartošák, čímž urval pro svůj tým velmi cenný bod. Poprvé v ligové kariéře zaznamenal dvě branky v jednom zápase.

Karviná doma v lize zvítězila v jediném z posledních 10 utkání, čtyřikrát po sobě tam ale neprohrála a získala tam 16 z celkových 26 bodů v ročníku. Zlínští venku v nejvyšší soutěži zvítězili v jediném z posledních 18 duelů a získali tam jen osm z celkových 26 bodů v sezoně.

2. kolo nadstavby první fotbalové ligy - skupina o záchranu:
MFK Karviná - FC Zlín 2:2 (2:0)
Branky: 15. Boháč, 45.+1 Ezeh - 54. a 90.+3 Bartošák. Rozhodčí: Szikszay - Volf, Machač - Všetečka (video). ŽK: Vukadinovič, Pidro (oba Zlín). Diváci: 3525.
Karviná: Ciupa - Bergqvist, Svozil, Fleišman - Mikuš, Boháč, Moses, Ražnatovič - Budínský (79. Ayaosi) - Ezeh (61. Memič), Regáli (79. Doležal). Trenér: Vlk.
Zlín: Dostál - Cedidla, Černín, Didiba, Holík (74. Pidro) - Bužek, Janetzký (86. Žák) - Vukadinovič (46. Bartošák), Tkáč (74. González), Fantiš - Ikugar (65. Slončík). Trenér: Červenka.