SESTŘIH: Zahozená penalta přišla draho. Dukla podlehla Jablonci

Mohli sahat po bodech, ale nabídnutou příležitost nevyužili. Fotbalisté Dukly ve čtvrtém kole Chance Ligy podlehli 0:2 Jablonci. Domácí penaltu ještě při jednobrankové ztrátě neproměnil střídající Jakub Barac, za Severočechy naopak ze hry přesně pálili Dominik Hollý a Bienvenue Kanakimana. Jablonec tak na Julisce zapsal druhé vítězství v sezoně. Ligový nováček prohrál po svém návratu mezi elitu třetí ze čtyř zápasů, z toho druhý doma.

Sestřih zápasu Dukla–JablonecVideo: LFA

Jablonec při poslední návštěvě na Julisce vyhrál 6:2, ale to už je šest let a Dukla tehdy nejvyšší soutěž opouštěla. Vysoké vítězství tehdy slavil i trenér Petr Rada, který dnes vedl do zápasu domácí.

Ve srovnání s porážkou na Spartě udělal v sestavě jedinou změnu, místo zraněného Šebrleho v záloze nastoupil Moulis. V základní jedenáctce Jablonce se objevili Souček a Hollý a poprvé oblékl jeho dres v lize Puškáč po svém příchodu z Bohemians 1905 a odpykání třízápasového trestu z minulé sezony.

Hosté se v úvodu usadili na soupeřově polovině a Hollý v 10. minutě vypálil z dálky těsně nad břevno. Ale hra se brzy vyrovnala. Na druhé straně si bosenský útočník Mešanovič, který před 12 lety vstoupil do české ligy právě v jabloneckých barvách, šikovně zpracoval v šestnáctce centrovaný míč, ale zamířil vedle levé tyče.

Hollý byl nejnebezpečnějším hráčem hostů, jeho dorážku zblízka ještě brankář Hruška zneškodnil, ale v poslední minutě prvního poločasu slovenský záložník po rozehraném přímém kopu proměnil nacvičený signál ve svůj druhý gól v této ligové sezoně.

Hned po změně stran málem přidal druhý zásah, když mu brankář Hruška při chybné rozehrávce předložil míč přímo na nohu. Jeho lob z dálky ale přelétl branku. Domácí gólman své zaváhání napravil a Nebylovu povedenou střelu vytáhl nad břevno.

Dukla byla blízko k vyrovnání v 78. minutě, kdy Martinec v šestnáctce fauloval Zeronika. Ale Barac kopl penaltu do středu branky a Hanuš už potřetí v této sezoně nejvyšší soutěže udržel čisté konto. Jinak moc práce neměl, protože domácí se kromě penalty za celý zápas netrefili mezi tyče.

Navíc v závěru inkasovali podruhé, o což se postarali střídající hráči. Kanamikana si narazil míč s Krulichem a ve své druhé ligové sezoně se poprvé zapsal mezi střelce v české nejvyšší soutěži.

4. kolo fotbalové ligy
Dukla Praha – FK Jablonec 0:2 (0:1)
Branky: 45. Hollý, 89. Kanakimana. Rozhodčí: Orel – Kotík, Dresler – Zelinka (video). ŽK: Peterka, Hašek (oba Dukla). Diváci: 2684.
Dukla: Hruška – Vondrášek, Hašek, Peterka, Ludvíček – Douděra (61. Pech), Lichý (61. Špatenka), Kozma, Moulis (46. Zeronik) – Hora (74. Barac) - Mešanovič (74. Matoušek). Trenér: Rada.
Jablonec: Hanuš – Souček (85. Cedidla), Tekijaški, Martinec – Čanturišvili, Beran, Nebyla (85. Kanakimana) , Polidar – Alégué (66. Fortelný), Hollý (77. Nardini) – Puškáč (85. Krulich). Trenér: Kozel.