Friis prožil na lavičce Sparty vítězný debut, Mejdr zapsal první trefu

Vítěznou premiéru v roli hlavního kouče má za sebou Lars Friis na lavičce Sparty. Letenští za úmorného sobotního vedra porazili v prvním přípravném utkání před novou sezonou doma AIK Stockholm 3:1, když se za Pražany trefili útočník Indrit Tuci a obránci Ondřej Kukučka s Janem Mejdrem.

Fotbalisté Sparty se radují z branky

Sparta protočila dvě kompletní jedenáctky, stále ale nemá k dispozici velkou část opor. Volno po Euru dostali Jan Kuchta, Martin Vitík, Albánec Qazim Laci a Srb Veljko Birmančevič. V turnaji se Slovenskem pokračuje Lukáš Haraslín a v dresu Ekvádoru válčí na Copa América Angelo Preciado.

Proti aktuálně osmému celku první švédské ligy byli Letenští drtivou část utkání jednoznačně lepší. Nový hlavní kouč Lars Friis, jenž se do pozice posunul z role asistenta po odchodu Briana Priskeho do Feyenoordu, tak nějak střídal postávání a gestikulaci z hrany svého území se sezením na lavičce.

Trenér Lars Friis prožil vítěznou premiéru na lavičce Sparty

Na nohy ho ale určitě postavil útočník albánský Indrit Tuci. Ve 27. minutě napřáhl z nějakých pětadvaceti metrů a parádní ranou do ze svého pohledu levého horního rohu otevřel skóre.

Chvíli před ním navíc obrovskou šanci neproměnil slovenský stoper Jakub Uhrinčať, který si odbyl premiéru za seniorský tým Sparty. Z malého vápna napálil míč vysoko nad.

Do druhé půle nasadili Friis a spol. úplně novou sestavu. Svými průniky byl vidět hlavně záložník Kryštof Daněk, dva góly kvůli ofsajdu a údajnému faulu pak sudí neuznali Victoru Olatunjimu.

Prosadili se tak méně očekávaní střelci. Ve 47. minutě poslal odražený míč po zemi za záda gólmana Kristoffera Nordfeldta stoper Ondřej Kukučka, jenž minulou sezonu strávil stejně jako Daněk na hostování v Pardubicích.

Skóre pak uzavřel jindy krajní bek ale v sobotu člen stoperské trojice Jan Mejdr. V 80. minutě se opřel do odraženého balonu a pravačkou zamířil nechytatelně k zadní tyči.

Na oslavu svého prvního gólu v dresu Sparty si pak vyžádal snad všechny členy realizačního týmu, aby následně dostal lehce vynadáno od nového asistenta Jense Askoua.

Švédové se nakonec také trefili, pět minut před koncem překonal Vindahla z otočky švédský reprezentant John Guidetti, jenž v AIK platí díky své minulosti ve Feyenoordu, Celticu nebo Celtě Vigo za největší hvězdu týmu.

Kapitánské pásky navlékli mladíci Roman Mokrovics a Daniel Rus, které jistě čeká nemalý příspěvek do klubové kasy, a zejména první jmenovaný byl úvodním dějství hodně vidět. Další přípravné utkání čeká Spartu opět na Letné v pátek od 15 hodin proti Trnavě. Následovat bude odjezd na soustředění do Německa.

Přípravné fotbalové utkání:
Sparta Praha – AIK Stockholm 3:1 (1:0)
Branky: 27. Tuci, 48. Kukučka, 80. Mejdr – 85. Guidetti.
Sestava Sparty:
I. poločas: Vorel – Uhrinčať, Panák, Zelený – Wiesner, Sadílek, Vydra, Pešek – Karabec, Tuci, Mokrovics.
II. poločas: Vindahl – Mejdr, Kukučka, Večerka – Suchomel, Pavelka, Solbakken, Ryneš – Daněk, Olatunji, Rus. Trenér: Friis