SESTŘIH: Vyhrocené derby se dvěma červenými ovládla Slavia. Na Spartu má náskok šesti bodů

Přibližně dvě třetiny zápasu se jednalo o jednoznačnou záležitost. Slavia v domácím derby proti Spartě dominovala, a i přes následné snížení nakonec zvítězila 2:1. V tabulce už má na svého rivala z Letné náskok šesti bodů. Závěr duelu poznamenaly červené karty pro Oscara a Martina Vitíka.

Sestřih zápasu Slavia - SpartaVideo: LFA

Souboj dvou aktuálně nejlepších českých celků a úspěšných zástupců v evropských pohárech sliboval vypjatou i atraktivní fotbalovou podívanou. Jenže přibližně první hodinu hry byl na trávníku pouze jeden tým.

Slavia udeřila hned na přelomu první a druhé minuty. Krajní obránce El Hadji Malick Diouf se na levé straně prokličkoval přes Ernala Krasniqiho, Qazima Laciho a Victora Olatunjiho, poslal střílený centr před bránu a na přední tyči tečoval míč za gólmana Petera Vindahla útočník Mojmír Chytil.

Pochod fanoušků Sparty na stadion Slavie v EdenuVideo: Sport.cz

Tlak domácích nepolevoval. Když už Sparta zahrozila z brejku, naložil Veljko Birmančevič s nabídnutou šancí mizerně. A přišel trest na druhé straně. Záložník Christos Zafeiris si navedl balon na střed hřiště a zpoza vápna vyslal levačkou ránu k tyči, na kterou Vindahl nedosáhl.

Trenér hostí Lars Friis o poločase reagoval a poslal do ofenzívy Lukáše Haraslína. Následně také Albiona Rrahmaniho a právě tito dva noví muži na trávníku se v 65. minutě postarali o korekci skóre. Haraslín vysunul Rrahmaniho. Ten souboj jeden na jednoho s Davidem Zimou vyřešil obstřelem a nepříliš razantním zakončením na přední tyč překvapil brankáře Antonína Kinského.

V závěru se ještě zajiskřilo. Nejprve byl po dvou žlutých kartách vyloučen stoper hostí Martin Vitík. V nastavení pak Oscar dal hlavičku do hrudi Rrahmanimu a také jeho sudí Ladislav Szikszay poslal po zhlédnutí videa předčasně do sprch. Každopádně další branka však již nepadla a Slavia vede po 11. kole ligu před Spartou o šest bodů.

Slavia Praha - Sparta Praha 2:1 (2:0)
Branky: 2. Chytil, 22. Zafeiris - 65. Rrahmani. Rozhodčí: Szikszay - Paták, Volf - Petřík (video). ŽK: Douděra, Chorý, Diouf, Wallem, Provod, Zmrzlý, Bořil - Ryneš, Vitík, Kairinen, Preciado, Solbakken, Vindahl, Rrahmani. ČK: 90.+8 Oscar - 90.+3 Vitík. Diváci: 19.308.
Slavia: Kinský - Holeš, Zima, Bořil - Douděra (83. Wallem), Zafeiris, Oscar, Diouf (90. Zmrzlý) - Provod, Chytil (60. Lingr) - Chorý. Trenér: Trpišovský.
Sparta: Vindahl - Vitík, Panák, Sörensen - Preciado, Laci (84. Solbakken), Kairinen, Ryneš (74. Zelený) - Krasniqi (63. Rrahmani), Birmančevič (84. Daněk) - Olatunji (46. Haraslín). Trenér: Friis.
  2 : 1 Slavia - Sparta 2 : 1 dohráno
20241006T18 : 30:00+0200