Bohemians - Karviná 1:3Karviná předvedla v Ďolíčku velký obrat

Fotbalisté Karviné ve 3. kole ligové nadstavbové skupiny o záchranu poprvé v nejvyšší soutěži zvítězili na hřišti Bohemians 1905 a po výsledku 3:1 se posunuli na 14. místo tabulky. Hosté prohrávali od 20. minuty po gólu Jana Matouška, obrat zařídili krátce po změně stran Rajmund Mikuš s Lukášem Budínským. V 89. minutě přidal pojistku střídající Patrik Čavoš.

Zprava David Moses z Karviné a Michal Beran z Bohemians

Karviná v lize zvítězila na hřišti Bohemians na devátý pokus a po předchozích čtyřech porážkách. Zároveň v nadstavbě poprvé bodovala naplno. Slezský nováček soutěže výrazně zvýšil své šance na udržení. Dvě kola před koncem nadstavby drží na barážové příčce dvoubodový náskok na poslední Zlín, který je na pozici znamenající přímý sestup. Pražané se propadli na 12. místo, záchranu už měli jistou před dnešním utkáním.

V Ďolíčku se změnilo skóre hned z první vážnější gólové příležitosti. Ve 20. minutě zkušený levý stoper Fleišman poslal příliš krátkou malou domů, míč převzal dotírající Matoušek a bez problémů překonal padajícího brankáře Ciupu. Šestadvacetiletý útočník se prosadil ve druhém domácím duelu po sobě, do kterého nastoupil, a zaznamenal čtvrtý gól v ligovém ročníku.

Do konce první půle už příliš dalších šancí k vidění nebylo, hráči obou celků byli v okolí pokutových území nepřesní. V 37. minutě napřáhl ze 30 metrů domácí Ristovski a jeho táhlá rána se otřela o spojnici tyče a břevna.

Zleva Lucky Ezeh z Karviné a Jan Shejbal z Bohemians

V domácí brance po desetizápasové absenci nastoupil Reichl, a zatímco v úvodním dějství byl takřka bez práce, v tom druhém inkasoval hned po třech minutách. Mikuš vběhl s míčem do vápna a nenápadnou křižnou střelou se trefil ke vzdálenější tyči. Slovenský krajní hráč, který v průběhu sezony na půl roku vypadl ze sestavy kvůli vážnému zranění kolena, dal čtvrtý gól v ligovém ročníku. Karviná skórovala na půdě Bohemians po šesti zápasech a 640 minutách.

Slezany vyrovnávací gól povzbudil a na hřišti začali dominovat. V 50. minutě Reichl nejprve vychytal Regáliho, záhy si však vybral slabší moment. Mikušův centr vyboxoval za sebe a z brankové čáry míč doklepl hlavou do sítě Budínský. Karvinský kapitán a odchovanec Bohemians svůj pátý gól v ročníku nejvyšší soutěže z respektu k bývalému klubu neslavil.

Budínský mohl přidat další branku po hodině hry, kombinaci s Fleišmanem však zakončil nepřesně. Ještě větší šanci měl o čtyři minuty později Regáli, jenž nedokázal z malého vápna usměrnit do sítě Ezehův střílený centr.

Rozpačitý výkon domácích se nelíbil ani většině z 2962 diváků na tribunách a z ochozů se čím dál častěji ozýval pískot. „Klokani“ po přestávce zahrozili pouze v 80. minutě, kdy po závaru před bránou Ciupa vykopl Hufův pokus.

Bohemians i v křečovitém závěru jen potvrzovali, že mají s 32 góly nejhorší ofenzivu v soutěži. Naopak v 89. minutě hrdina duelu Mikuš našel před bránou Čavoše a ten druhým gólem v ligové sezoně přidal pojistku. Karviná tak na rozdíl od předchozích dvou ligových utkání vedení udržela a svého soupeře zdolala po šesti zápasech. Bohemians ani ve třetím duelu nadstavby nezvítězili.

3. kolo nadstavby první fotbalové ligy - skupina o záchranu:
Bohemians Praha 1905 - MFK Karviná 1:3 (1:0)
Branky: 20. Matoušek - 48. Mikuš, 53. Budínský, 89. Čavoš. Rozhodčí: Starý - Hrabovský, Slavíček - Klíma (video). ŽK: Fleišman, Moses (oba Karviná). Diváci: 2962.
Bohemians: Reichl - A. Kadlec, Křapka, Shejbal (63. Hrubý) - Köstl (75. Puškáč), Hůlka, Beran (75. Kozák), Dostál - Matoušek (46. Mužík), Ristovski (63. Necid) - Huf. Trenér: Veselý.
Karviná: Ciupa - Bergqvist, Svozil, Fleišman - Mikuš, Boháč, Moses (84. Žák), Ražnatovič (66. Raspopovič) - Budínský (77. Čavoš) - Ezeh (77. Krčík), Regáli (66. Akinyemi). Trenér: Vlk.
  3 : 0 Slavia - Plzeň 3 : 0 dohráno
20240921T19 : 00:00+0200