SESTŘIH: Teplice zvládly divočinu a urvaly druhou výhru v sezoně

Fotbalisté Teplic zvítězili v 10. kole první ligy na stadionu oslabených Pardubic 1:0. Domácí hráli od 28. minuty bez vyloučeného Dominiquea Simona, v závěru úvodního dějství dostal červenou kartu i Tomáš Solil. V 57. minutě oslabil hosty Michal Bílek, i tak ale Severočeši početní výhodu využili, když se v 86. minutě prosadil z penalty premiérovým gólem v české lize střídající Roman Čerepkai. V nastavení dostal červenou i domácí trenér Jiří Saňák.

Sestřih zápasu Pardubice - TepliceVideo: LFA

„Skláři“ zvítězili teprve podruhé v sezoně nejvyšší soutěže a po sérii čtyř ligových proher. Svěřenci trenéra Zdenka Frťaly zůstali v tabulce předposlední, na dnešního soupeře a nováčka pražskou Duklu už ale ztrácejí jen bod. Posledním Českým Budějovicím odskočili na pět bodů, Dynamo však odehrálo o zápas méně. Pardubice zvítězily v jediném z minulých šesti kol a jsou třinácté.

Týmy šly do utkání po středečních výhrách ve 2. kole domácího poháru. Zatímco Pardubice zvítězily v Praze nad Aritmou 3:0, Teplice triumfovaly na půdě jiného divizního celku Milína 2:0.

V prvním poločase se o jediný vzruch před podprůměrnou návštěvou 1732 diváků postarali domácí, a to dvěma vyloučeními. Nejprve během tří minut dostal dvě žluté karty po sobě záložník Simon, v závěru poločasu pak hlavní sudí Černý po zásahu videorozhodčího a zhlédnutí opakovaných záběrů vyloučil Solila za úmyslné šlápnutí na Jukla.

Tomáš Solil z Pardubic opouští hřiště po udělené červené kartě.

Zkraje druhé půle teplický útočník Jásir vypálil z otočky vedle. Hra se logicky odehrávala na polovině Pardubic, v 57. minutě byl však po druhé žluté kartě vyloučen teplický Bílek. Utkání téměř atakovalo historický rekord samostatné ligy, jelikož podle specializovaného statistického webu CS Fotbal se v nejvyšší soutěži odehrály jen tři zápasy, v nichž rozhodčí udělil čtyři červené karty pro hráče.

Severočeši nepolevili v tlaku a dál usilovali o vedoucí branku. Trubačovu střelu ale gólman Stejskal vyrazil na roh, po němž si poradil i s Gningovou hlavičkou. Nad vytáhl také Marečkův centr směřující pod břevno. Místo toho mohli v 67. minutě udeřit domácí. Zlatohlávek se zbavil Kričfalušiho a z úhlu zamířil na zadní tyč, gólman Ludha však zastavil míč nohou. Na opačné straně Kričfaluši z dálky přestřelil.

Hráči Teplic slaví gól.

Duel směřoval k dělbě bodů, když střídající Horský trefil ve vápně ruku jiného příchozího hráče z lavičky Jindry. Rozhodčí Černý bez váhání nařídil penaltu, z níž slovenský reprezentant do 21 let Čerepkai zařídil hostům plný bodový zisk.

Teplice v lize na pátý pokus na hřišti Pardubic poprvé zvítězily. Východočeši doma v nejvyšší soutěži prohráli tři z posledních čtyř utkání.

10. kolo první fotbalové ligy:
FK Pardubice – FK Teplice 0:1 (0:0)
Branka: 86. Čerepkai z pen. Rozhodčí: Černý – Podaný, Pospíšil – Všetečka (video). ŽK: Simon, Šimek, Vacek, Patrák (oba mimo hřiště), Saňák (trenér) – Bílek, Horský. ČK: 28. Simon, 45.+1 Solil, 90.+3 Saňák (trenér) – 57. Bílek. Diváci: 1732.
Pardubice: Stejskal – Surzyn (87. Zifčák), Noslin (74. Sychra), Lurvink, Šehič – Vacek (46. Polyák), Simon – Míšek (68. Jindra), Solil, Patrák (46. Šimek) – Zlatohlávek (81. Krobot). Trenér: Saňák.
Teplice: Ludha – Bílek, Mareček, Mičevič, Harušťák (77. Horský) – Emmer (61. Čerepkai), Jukl (61. Havelka), Kričfaluši, Trubač – Gning (77. Urbanec), Jásir (90. Cykalo). Trenér: Frťala.
  2 : 0 Jablonec - Hradec Králové 2 : 0 dohráno
20240928T19 : 00:00+0200