Článek
Výjimka od ministerstva obsahuje několik podmínek. Všechny osoby musí být uvedené na seznamu dlouhodobých partnerů klubu a musí se prokázat negativním odběrem na koronavirus ne starším než 48 hodin. Postačí rychlejší a výrazně levnější antigenní test.
Zároveň se všichni partneři musejí pohybovat jen ve vnitřních prostorech stadionu, a to v oddělených skupinách po maximálně 10 lidech. Domácí klub musí zajistit jejich oddělený příchod a odchod. Kromě partnerů smí být na stadionech nejvýš 200 osob a do tohoto počtu jsou zahrnuti i hráči, realizační týmy či rozhodčí.
Na fotbalové ligové zápasy v Česku mohli diváci v omezeném počtu naposledy na začátku října předtím, než byly sportovní soutěže na měsíc kvůli zhoršené koronavirové situaci v zemi zastaveny. Po jejich znovuobnovení se hraje bez fanoušků.
Minulý týden při domácím zápase pražské Slavie v Evropské lize s Beer Ševou mohlo být přítomno v Edenu 600 hostů z řad partnerů klubu, podobnou výjimku dostaly pro čtvrteční duely Sparta proti AC Milán a Liberec proti Crvene zvezdě Bělehrad.
Do aktualizovaného manuálu, který LFA zveřejnila na svém webu v sobotu, zatím nebyla zařazena jiná z novinek - možnost používání levnějších antigenních testů i pro samotné profesionální kluby.
Hráči a členové realizačních týmů tak nadále musejí absolvovat odběry výrazně nákladnější metodou PCR. Cena za jeden test se pohybuje okolo 1700 korun, zatímco antigenní test by měl vyjít na pár stovek. Hokejisté již možnost antigenních odběrů zakotvenou v manuálu mají, fotbalisté by o tom mohli jednat příští týden na ligovém výboru LFA.