SESTŘIH: Střídající Haraslín zachránil Spartu před třetí ztrátou v řadě

Sparta po propadácích s Olomoucí a Slavií zvítězila doma 2:1 nad Libercem, když rozhodující branku vstřelil střídající Lukáš Haraslín. Letenští se díky výhře dotáhli minimálně do nedělního večera na rozdíl tří bodů na první Slavii v tabulce fotbalové Chance ligy. Svěřenci trenéra Friise se také naladili na středeční duel Ligy mistrů proti Manchesteru City.

Sestřih zápasu Sparta - LiberecVideo: LFA

Utkání dvou poražených. Sparta před reprezentační pauzou nestačila v Edenu na Slavii (1:2) a Liberec schytal debakl v domácím prostředí od Jablonce (0:5). Ponaučení si vzali však letenští, ti už ve 2. minutě zápasu pořádně zahrozili, když po Sadílkově centru zakončoval hlavou Wiesner jen těsně vedle pravé tyče Bačkovského brány.

Pravý halfbek Sparty se však radoval o chvíli později. V osmé minutě se na levé straně uvolnil Matěj Ryneš, který si narazil míč s Indritem Tucim a následně centroval na nabíhajícího Tomáše Wiesnera, který hlavou uklidil míč mezi tři tyče.

Svěřenci trenéra Friise mohli jít v první polovině úvodního poločasu dokonce do dvoubrankového trháku, ale Ryneš v samostatném úniku nevyzrál na gólmana hostů.

Slovan se v dalším průběhu snažil o snížení, ale Denis Halinský ve 22. minutě promáchl dobrý centr po rohovém kopu, a domácí si tak těsné vedení pohlídali.

Do druhé půle vstoupila aktivněji Friisova družina. Osamocený hlavičkoval před Bačkovského svatyní po centru Ryneše střelec první branky, ale gólman hostů Wiesnerův pokus vyrazil. Světlou chvíli si následně vykřesali i svěřenci trenéra Kováče. Tupta však chybu Wiesnera nevyužil a důležitý zákrok si připsal Vindahl.

V 61. minutě se opět ukázal tým z Letné. Po rohovém kopu se dostal k míči opět Matěj Ryneš, ale na hranici malého vápna pálil jen do publika.

Pro tým trenéra Friise však přišel krutý trest za neproměněné šance. Přetažený míč vracel před bránu Denis Halinský a po lehké teči od Filipa Panáka propálil Petera Vindahla obránce Marios Purzitidis.

Do tlaku se následně dostali opět domácí. Ve 68. minutě se prokličkoval k zakončení Albion Rrahmani, ale obrana hostů jeho pokus zblokovala. Hlavou mohl rozradostnit kotel Sparty i v 74. minutě Filip Panák, jeho střela ale letěla mimo.

Letenským však skvěle vyšlo střídání a vzali si vedení zpět. V 79. minutě vyslal Martin Suchomel průnikovou přihrávkou Lukáše Haraslína, který z poměrně velkého úhlu propálil brankáře domácích na bližší tyč.

Sparta si už těsné vedení pohlídala a připsala si klíčové tři body do tabulky fotbalové Chance ligy. Díky výhře se dotáhla minimálně do nedělního večera, kdy hraje Slavia v Jablonci, na první sešívané na rozdíl jedné výhry.

12. kolo první fotbalové ligy:
Sparta Praha - Slovan Liberec 2:1 (1:0)
Branky: 8. Wiesner, 79. Haraslín - 63. Purzitidis. Rozhodčí: Starý - Hájek, Slavíček - Kocourek (video). ŽK: Birmančevič, Olatunji, Friis (trenér) - Višinský, Zyba, Purzitidis, Preisler. Diváci: 16.746.
Sparta: Vindahl - Sörensen, Panák, Zelený - Wiesner (66. Suchomel), Kairinen, Sadílek (76. Olatunji), Ryneš - Krasniqi (76. Haraslín), Tuci (46. Birmančevič) - Rrahmani (83. Solbakken). Trenér: Friis.
Liberec: Bačkovský - Halinský, Mikula, Purzitidis - Ghali (56. Icha), Zyba (82. Varfolomejev), Hlavatý, Kayondo (56. Preisler) - Višinský (63. Nyarko), Eneme (63. Letenay) - Tupta. Trenér: Kováč.
  2 : 1 Sparta - Liberec 2 : 1 dohráno
20241019T19 : 00:00+0200