Strakova premiéra v Budějovicích dopadla špatně. Hradec i v oslabení porazil Boleslav

Nepovedenou premiéru nového trenéra Františka Straky mají za sebou České Budějovice, ve třetím kole fotbalové Chance Ligy prohrály s Pardubicemi 1:3. Jihočeši vyhořeli v první půli, kdy dostali tři góly. Po změně stran výsledek i přes markantní zlepšení jen drobně korigovali. Hradec Králové bravurně zvládl sedmdesátiminutové oslabení proti Mladé Boleslavi, dokázal v něm vstřelit vítěznou branku a porazil pohárového účastníka 2:1. Zápas Karviné s Baníkem Ostrava byl kvůli nabitému programu hostí odložen.

Sestřih zápasu České Budějovice – PardubiceVideo: LFA

Ani kouč Straka mdlé Budějovice ve svém prvním zápase na lavičce nenakopl. Naopak Dynamo začalo premiéru nového trenéra šíleně, ve 23. minutě prohrávalo s Pardubicemi o tři góly. V 10. minutě si dal vlastní gól obránce Nicolas Keckeisen. O osm minut později zvyšoval Jan Kalabiška, třetí gól přidal Vojtěch Patrák.

Budějovice zabraly až ve druhé půli, v 58. minutě snížil Vincent Trummer. Domácí se tlačili dál dopředu, střídající útočník Jakob Tranziska trefil břevno, ale další gól už nepřidali. Dynamo tak dál čeká na první body v sezoně. Pardubice je nyní získaly a jejich trenér Jiří Saňák slaví první výhru v novém angažmá.

Mladá Boleslav začala v Hradci Králové výborně, hned na konci 1. minuty přihrával do malého vápna Vasil Kušej a domácí obránce Filip Čihák si srazil míč do vlastní brány. Votroci však za pět minut vyrovnali, prosadil se Adam Vlkanova.

Sestřih zápasu Hradec Králové - Mladá BoleslavVideo: LFA

Velká komplikace pro Hradec přišla v 21. minutě, kdy byl po zásahu VAR vyloučen útočník Petr Juliš za došlápnutí Daniela Langhamera. Hosté však přesilovku nesehráli vůbec dobře, a Východočeši v oslabení dokonce strhli výhru na svou stranu. V 51. minutě se po standardní situaci trefil Čihák, který tak nejlepším možným způsobem odčinil vlastní gól a ze smolaře se stal hrdinou.

Pět duelů třetího kola proběhlo v předchozích dnech. Slavia vyhrála 1:0 v Liberci, Sparta přehrála Duklu 2:0. Slovácko s Bohemians a Jablonec s Plzní zapsaly bezbrankové remízy, Olomouc porazila 2:1 Teplice. Zbývá sehrát ještě duel Karviné s Ostravou, který byl kvůli náročnému programu Baníku v boji o Konferenční ligu odložen. Baník po cestě z Arménie, kde se představil ve čtvrtek, už ve středu nastoupí v Kodani.