Gólovou dietu zrušily až Olomouc a Teplice. Plzeň nechala ležet dva body v Jablonci

Tři zápasy, tři góly. To vše v sobotních duelech třetího kola fotbalové Chance Ligy. Má to ale háček. Všechny padly v jednom utkání. Až v tom večerním. Domácí Olomouc v něm zdolala Teplice 2:1. Slovácko ve vstupním duelu remizovalo 0:0 s Bohemians. A brankovou hladovku drželi i v Jablonci, kde hrála favorizovaná Plzeň. Na rozdíl od utkání v Uherském Hradišti, na severu Čech chtěly oba celky hrát směrem dopředu. Navíc dva góly odvolal VAR.

Sestřih utkání Slovácko–BohemiansVideo: LFA

Fotbalisté Slovácka stále čekají na první trefu do černého v nové sezoně. Znamená to, že už 270 minut suší ústa. Ve třetím zápase remizovali s Bohemians. Tým z Uherského Hradiště přesto získal dva body, když ten první vydoloval v domácím utkání se Slavií. Klokani, které podruhé v řadě poslal los mimo Ďolíček, neprohráli druhý zápas ze tří a ve své kapse shromažďují čtyři body.

Oba celky nabídly fanouškům dietní podívanou, která měla k atraktivnímu fotbalu daleko asi jako z Uherského Hradiště do Prahy. Domácí vystřelili na bránu soupeře třikrát, naopak jejich gólman nečelil žádnému pokusu mezi tři tyče.

O tom, že se ve fotbale také útočí, zjistily oba týmy v poslední desetiminutovce. Najednou uměly hrát nahoru dolů a chtěly tři body. Největší šanci měl na kopačkách hostující žolík Ristovski, ovšem zblízka překopl.

Slovácko doma v lize s Bohemians neprohrálo čtvrtý z posledních pěti zápasů. Na tříbodový zisk před vlastními diváky ale od prosincové výhry právě nad Pražany čeká v lize už devět utkání. A na gól v součtu s loňskou sezonou už 385 minut.

Fotbalisté Plzně po úvodních dvou výhrách poprvé v sezoně zaváhali. Obě mužstva se jednou radovala, ovšem předčasně. Branka hostujícího Vydry z úvodu neplatila kvůli ofsajdu, přesný zásah domácího Martince v závěru odvolal VAR kvůli předchozí hře rukou.

V sedmé minutě domácí propadli při vlastním rohovém kopu, fotbalisté Viktorie je přečíslili, ovšem kalibrovaná čára odhalila, že Kopic přihrával Vydrovi do ofsajdu. Na druhé straně se blýskl bravurním zákrokem Tvrdoň, který nahradil nemocného Jedličku. Smolař Vydra pak ve výhodné pozici napálil Hanuše.

Po přestávce už hra oku diváka tolik neladila. Hra byla kouskovaná.

Na konci 84. minuty pak volný míč po rohovém kopu zavěsil zblízka do sítě domácí Martinec. Ani on se však z branky radovat nemohl, neboť předtím ve výskoku zahrál rukou.

Západočeši sice v novém ročníku ještě nepadli, ovšem bod ze Střelnice je pro ně málo. Jablonečtí pod vedením nového trenéra Kozla podruhé z dosavadních tří kol neprohrál.

Sestřih utkání Jablonec–PlzeňVideo: LFA

O tom, že v české nejvyšší soutěži padají také góly, přesvědčili fotbalisté Olomouce a Teplic. Na Andrově stadionu padly hned tři branky.

První branka sobotního programu padla až po 190 minutách. Jejím autorem se stal domácí Spáčil. Hosté ale okamžitě srovnali zásluhou Trubače. Stejně jako Sigma udeřila v první čtvrthodině prvního poločasu, podařil se jí brzký gólový zásek také po změně stran. Po zaváhání teplické obrany se zjevil v obrovské šanci Kliment a mazácky rozhodl.

Oba gólmani museli být po celé utkání v pohotovosti. V útočně laděném duelu se také několikrát blýskli. Teplice dohrávaly v deseti, když se šest minut před koncem nechal vyloučit po druhé žluté Cykalo.

Hanáci tak ani ve třetím vystoupení neprohráli. Nasbírali sedm bodů a v neúplné tabulce figurují na třetí příčce. Naopak Teplice se nedočkaly bodů ani napotřetí.

Olomouc–TepliceVideo: LFA

Dva prvoligové duely má třetí kolo již za sebou. Slavia v Liberci zvítězila 1:0, Sparta si poradila s Duklou (2:0). V neděli hrají České Budějovice s Pardubicemi a Hradec Králové s Mladou Boleslaví. Duel Karviné s Ostravou byl odložen kvůli účasti Baníku v evropských pohárech.