Článek
Zkušeností sbíral po celém světě jako hráč a stejným světoběžníkem je devětapadesátiletý Ivan Hašek i v roli trenéra. Českému fotbalu dělal dobré jméno přímo na zeleném pažitu a skvělou pověst má i jako kouč. K řadě klubů ho váže vřelý vztah. „Pár srdcovek mám a Štrasburk je jednou z nich," vzpomíná na klub, za který hrál, pak jej trénoval a teď je minoritním akcionářem.
Že by seděl každý den v kanceláři klubu a na něco dohlížel, třeba jaké posily klub Racing koupí, to od Haška nečekejte. „Spíš jezdím na valné hromady. Jsem ve spojení s prezidentem klubu, který byl manažerem mužstva, když jsem tam trénoval a je to můj bývalý spoluhráč," netají se tím, jaké jsou jeho povinnosti ve francouzském klubu.
Štrasburk je jedinou investicí podobného druhu, kterou Hašek udělal. V době, kdy byl Racing až v páté lize, potřeboval pomoci a Hašek neváhal. Vysvětlení proč není složité. „Klub mi pomohl, když jsem byl zraněný, rok a půl jsem nehrál fotbal. Končila mi smlouva a oni mi dali novou. Jsem vděčný, že si mě tehdy nechali a věřili, že se uzdravím," vzpomíná. Štrasburku se navíc důvěru vyplatila. Kromě zmíněné investice totiž na Haškovi ještě vydělal, když se dal zdravotně dohromady, přišla nabídka z Japonska a český fotbalista se stěhoval za odstupné do země vycházejícího slunce.
Na Francii nedá ani po letech dopustit. Celkem tam s rodinou strávil sedm let a tvrdí, že to byly nádherné roky. „Fotbal si tam moc nezahrajete, tam se hraje hodně egoistický fotbal, ale žili jsme s rodinou pohromadě ve vesničce a bylo to báječné," rozzáří se.
Jakmile ale přijde řeč na případné investování do fotbalového klubu v Česku zvážní. Je jasné, že by si vše pořádně rozmýšlel. „Nebál bych se toho, ale investoval bych jen rozumně, v malé míře," konstatuje s tím, že v tuto chvíli není v Česku na podobnou investici vhodné prostředí. „Ale třeba bude. Záleží také, jakou cenu, za co zaplatíte."
Co dalšího zaznělo v pořadu Přímák na Sport.cz?