Sparta rozdrtila Dynamo a vede ligu. Baník a Bohemka vydřely těsné výhry

Pražská Slavia se vyhřívala na čele tabulky fotbalové Fortuna ligy jen pár hodin, protože v neděli se vrátila na první místo Sparta díky jednoznačné domácí výhře v rámci 12. kola nad Českými Budějovicemi 4:0. Baník se po těsném vítězství 1:0 v Teplicích, které musely hrát celý druhý poločas v deseti, přiblížil z páté příčky na rozdíl jediného bodu čtvrté Olomouci a třetí Plzni. Jablonec prohrál doma s Bohemkou 0:1 a zůstává předposlední.

Sparťan Kaan Kairinen se raduje z úvodní trefy v utkání s Českými Budějovicemi.

Návrat do ligového dění po reprezentační pauza zvládla Sparta výtečně, když na svém stadionu prodloužila stoprocentní bilanci. Letenští měli proti Dynamu jasně navrch a herní převahu se jim dařilo vyjádřit i střelecky, o branky v síti Jihočechů se postupně postarali Kaan Kairinen, Jakub Pešek, Asger Sörensen a Michal Ševčík.

Sparťané se tak ideálně naladili na utkání Evropské ligy proti Rangers, České Budějovice zůstávají čtrnácté s deseti body a mají před sebou mimořádně důležitý zápas s Pardubicemi.

Teplický Nemanja Mičevič opouští hřiště po červené kartě v utkání s Baníkem.

Baník dokázal bodovat už v sedmém kole za sebou. Zprvu vyrovnaný duel v Teplicích se začal naklánět na stranu hostů poté, co byl těsně před přestávkou vyloučen domácí Nemanja Mičevič.

Početní převahu využil až čtvrt hodiny před koncem Ladislav Almási. Teplické snahy o vyrovnání nevyšly a Severočechům po dvou porážkách za sebou patří desátá příčka v tabulce.

Studio se Ščasným, Podaným a Folprechtem
Všechny nedělní zápasy z FORTUNA:LIGY vysílají exkluzivně stanice O2 TV Sport a O2 TV Fotbal. Studio moderátora Michala Hrdličky začíná ve 14:30, jako expert se představí Zdeněk Ščasný. K večernímu programu pak do studia dorazí dvojice expertů Jakub Podaný a Zdeněk Folprecht. Sestřih všech nedělních odehraných utkání 12. kola nabídne od 20:30 na O2 TV Sport pořad F:INITO.

Jablonec vyhrál jediný z posledních 14 zápasů. Svěřenci Radoslava Látala se proti Bohemce gólově neprosadili. Byť v první půli měli navrch, z ojedinělé šance zařídil hostům vedení Erik Prekop. V nastavení úvodního dějství sice odpověděl Miloš Kratochvíl, jehož ale načapal videoasistent v ofsajdu.

Severočechům se ani přes velký tlak srovnat nepodařilo a zůstávají tak s dvoubodovým náskokem na zoufalý Zlín v tabulce předposlední. Klokani po třech venkovních porážkách tentokrát na hřišti soupeře bodovali naplno a drží osmé místo.