Radost rivalů. Sparta i Slavia zvítězily, slaví i Jablonec a Teplice

Řádný fotbalový nášup. Čtvrté kolo Chance Ligy nabídne v sobotu čtyři střetnutí. Předkrm servíroval Jablonec, který na Dukle vyhrál 2:0. Sparta otočila derby s Bohemians a zvítězila 2:1, Teplice gólem těsně před koncem stejným skóre zdolaly Liberec. Program uzavřela Slavia, která přehrála Olomouc 2:0. Průběh zápasů můžete sledovat v textových online reportážích na Sport.cz a také obrazově na O2 TV.

Sestřih zápasu Bohemians - SpartaVideo: LFA

Jako první byl v sobotu na řadě souboj Dukly Jabloncem. Úvodní dějství příliš fotbalové krásy nenabídlo. Domácí Jakub Hora ze dvou nadějných pozic pálil pokaždé slabě mimo, Jablonci se nedařilo dostat do propracované obrany Dukly. Až do nastaveného času. Po standardní situaci se sám před gólmanem Matúšem Hruškou objevil Dominik Hollý a ze souboje dvou Slováků vyšel jako vítěz, čímž Jablonci zaručil poločasové vedení.

I poté měli Severočeši ke gólu blíže. Hruškův kiks v rozehrávce mohl lobem z dobrých 35 metrů potrestat opět Hollý, zamířil ale těsně nad. Brankář Dukly se pak zaskvěl proti dělovce Sebastiána Nebyly. Jenže deset minut před koncem spadla domácím z nebes šance na vyrovnání. Jakub Martinec ve vlastním vápně stáhl jmenovce Zeronika, verdikt sudího Pavla Orla byl jednoznačný – penalta pro Duklu!

Balon si na puntík postavil Jakub Barac, jenž byl v tu chvíli na place pouhých pět minut. A zpětně si rozhodnutí vzít na bedra odpovědnost asi vyčítá. Slabou střelou do levé části branky nechal pouze vyniknout Jana Hanuše. Jablonec v závěru přidal pojistku zásluhou střídajícího Bienvenue Kanakimany, který z pravé strany vlétl do vápna a střelou na zadní tyč zařídil, že si hosté odvezou tři body na sever Čech.

Sestřih zápasu Dukla - JablonecVideo: LFA

Odpoledne se neslo ve znamení měření sil dvou tradičních týmů z hlavního města. Zápas Bohemians proti Spartě ovládl úřadující mistr Česka, ač tříbodový zisk se nerodil lehce.

Sparta v prvním poločase pálila šance a nechávala vyniknout brankáře Klokanů Michala Reichla. Navíc pustila Bohemians pět minut před přestávkou do vedení. Martin Vitík slabou zpětnou přihrávkou nastartoval Júsufa Hilála, ten přesprintoval Mathiase Rosse a po samostatném úniku otevřel skóre. Letenští dokázali do pauzy srovnat, do parádního centru Tomáše Wiesnera se opřel Indrit Tuci a ranou k zadní tyči Reichla poprvé překonal.

Vytoužený obrat dokonala Sparta v 61. minutě. Žolík Lukáš Haraslín si pohlídal ofsajdovou hranici a unikl obráncům domácích, jen aby nesobecky vybídl parťáka z ofenzivního trojzubce Veljka Birmančeviče k zakončení do odkryté branky. Srbský křídelník luxusní šancí nepohrdl a vstřelil vítězný gól zápasu. Klokani o chvilku později žádali červenou kartu pro Vitíka, jelikož Júsuf šel po souboji s ním k zemi, videorozhodčí ale volání tribun po vyloučení nevyslyšeli. Sparta poté mohla jednobrankový náskok i navýšit, ale žádnou z nadějných šancí neproměnila.

Trošku v pozadí malého pražského derby bylo souběžně hrané utkání Teplic Libercem. Domácí rázně vykročili za premiérovým bodovým ziskem k sezoně, skóre otevřel po individuální akci bývalý hráč Liberce Filip Horský. Slovan po přestávce kontroval. Žolík Lukáš Letenay se sotva stihl rozkoukat na hřišti, když mu minelou v roli posledního hráče přichystal míč do parádní pozice obránce Ondřej Kričfaluši. Slovenský forvard nabídnutou gólovkou nepohrdl. Teplice nakonec ale i tak slavily plný bodový zisk, neboť se těsně před koncem díky chybě gólmana Huga Jana Bačkovského prosadil Abdallah Gning.

Sestřih zápasu Teplice - LiberecVideo: LFA

Jako poslední přišel na řadu souboj Slavie Olomoucí. Sešívaní nedopustili překvapení jako v jarní části minulé sezony, kdy se Sigmou doma remizovali 2:2, a za třemi body vykročili od prvních minut. Tribuny v Edenu uklidnil již po sedmi minutách Václav Jurečka. Nejlepší střelec uplynulé sezony si postavil míč k penaltovému puntíku po ruce hostujícího Jana Navrátila a s klidem otevřel skóre.

Sestřih zápasu Slavia - OlomoucVideo: LFA

Slavia měla i po zbytek utkání více ze hry. Olomouc se neprocpala k žádné střele do brankového prostoru, a i když herní projev sešívaných měl místy k ideálu daleko, drama nepřipadalo v úvahu. Definitivní uklidnění přinesla dvě minuty před koncem trefa Malicka Dioufa, který se trefil ve druhém ligovém utkání v řadě. Tentokráte se urostlý wingbek z levé strany procpal do vápna a s dávkou štěstí propasíroval míč za bezmocného Tadeáše Stoppena.

Další čtveřici soubojů nabídne fotbalová liga v neděli. Ve 14:30 hrají Pardubice se Slováckem, v 17:00 vykopnou duely Ostrava – Hradec Králové a Mladá Boleslav – České Budějovice. Čtvrté kolo uzavře ve 20:00 zápas Plzně s Karvinou.