Sparta se Slováckem jen remizovala. Pardubice v derby zdolaly oslabený Hradec, Karviná vládla

Víkend ve znamení pohárových odložení v sobotu nabídl plnou fotbalovou nálož. V rámci šestého kola Chance ligy byly na programu čtyři zápasy. Bohemians nestačili doma Jablonec, kterému podlehli 1:2. Sparta doma jen remizovala 2:2 se Slováckem. Karviná řádila v Teplicích, když zvítězila 3:1. Ve večerním utkání Pardubice zdolaly Hradec Králové 2:1, který dohrával v deseti.

Sestřih zápasu Sparta - SlováckoVideo: LFA

Fotbalisté pražských Bohemians znovu vyšli doma naprázdno. Po vysoce favorizované Spartě si na sever Čech odvezl všechny body Jablonec. Domácí se sice ujali vedení, když Júsuf Hillál proměnil penaltu. Dominik Hollý ale ještě do přestávky přesnou hlavičkou srovnal a Kanakinama z Bienvenue Burundi dokonal po změně stran obrat.

Fotbalisté Jablonce uspěli na hřišti Bohemians

Pražská Sparta poprvé v sezoně nezvítězila. Doma vydřela bod se Slováckem. Dvakrát se hosté dostali na Letné do vedení, dvakrát favorit srovnal krok. Skóre otevřel Vlasij Siňavskij. Domácí bleskurychle odpověděli zásluhou Asgera Sørensena. Radost Sparty však měla jepičí život, když ji rozesmutnil Michal Krmenčík. Alespoň bod průběžně vedoucímu celku tabulky zajistil z penalty Veljko Birmančevič.

Sparta se Slováckem jen remizovala

Lup ze Stínadel. Fotbalisté Karviné dominovali v Teplicích, když zvítězili 3:1. Ujali se rychle vedení po trefě Amara Memiče. Vyšel jim i začátek druhé půle. Do černého zamířil Filip Vecheta. Třetí branku přidal Denny Samko, který se radoval z prvního ligového gólu v kariéře. V 90. minutě zaznamenal čestný úspěch domácích Abdallah Gning.

Sestřih zápasu Teplice - KarvináVideo: LFA

Pardubický tým poprvé zvítězil v domácím prostředí, když před tím dvakrát před vlastním publikem prohrál. Navíc ovládl bitvu o krále východních Čech. Po bezbrankovém poločase vymazal nuly na ukazateli skóre Vojtěch Petrák. Vzápětí utržil Hradec Králové další ránu, neboť musel předčasně do sprch Tomáš Petrášek. Hosté ale ukázali že jim hra v deseti v letošní sezoně tolik nevadí a Filip Čihák srovnal. Poslední slovo ale měl domácí Kamil Vacek, který protrhl svoji střeleckou smůlu po roce a pěti měsících.

Sestřih zápasu Pardubice - Hradec KrálovéVideo: LFA

V neděli jsou na programu pouze dva duely, Ostrava hostí Liberec a Dukla se utká s Českými Budějovicemi. Zápasy Mladá Boleslav-Slavia a Plzeň-Olomouc byly odloženy kvůli povinnostem v evropských pohárech.