SESTŘIH: Slovácko skolilo Karvinou. Poprvé se trefil Havlík

Fotbalisté Slovácka zvítězili v 10. kole první ligy nad Karvinou 2:1. Domácí poslal v osmé minutě do vedení Stanislav Hofmann, který byl ale záhy vyloučen. Červenou kartu dostal na konci první půle i hostující kapitán Jaroslav Svozil. V 75. minutě přidal pojistku Marek Havlík, v závěru už jen snížil rovněž střídající brazilský útočník Kahuan Vinícius.

Sestřih zápasu Slovácko - KarvináVideo: LFA

Slovácko v lize bodovalo s Karvinou pojedenácté za sebou. Tým z Uherského Hradiště v nejvyšší soutěži vyhrál po třech zápasech a v neúplné tabulce se posunul na šesté místo. Slezané v lize nebodovali po čtyřech utkáních a nespravili si náladu po vyřazení z domácího poháru od Kroměříže.

Slovácko nastoupilo v základní sestavě bez své trápící se opory minulých sezon Havlíka. Favorit začal aktivně a brzy otevřel skóre. V osmé minutě si na rohový kop od Trávníka nejvýše vyskočil kapitán týmu Hofmann a jeho „koníček“ skončil v šibenici Lapešovy branky. Šlo o teprve druhý gól Slovácka v pátém domácím zápase ligové sezony.

Fotbalisté Slovácka se radují z úvodní trefy.

Slezané se rychle otřepali a kombinační hrou s rychlým přechodem do útoku si vytvořili územní převahu. Do karet jim nahrálo i vyloučení střelce vedoucí branky ve 22. minutě. Hofmann fauloval svého bývalého spoluhráče Vechetu, který před sezonou přestoupil do Karviné, a po přezkoumání videorozhodčím jej sudí Petřík poslal předčasně do kabin.

V přesilovce začali hosté stupňovat svůj tlak, z něhož pramenily časté centry do vápna. K vyloženým šancím ale domácí soupeře příliš nepouštěli, nebezpečnější byla Plankova střela mířící těsně nad. Další důležitý moment se odehrál na konci první půle. Po zbytečném faulu uprostřed hřiště a druhé žluté kartě byl vyloučen hostující kapitán Svozil.

Karviná po pauze postupně opět zvyšovala svůj nápor. V 65. minutě se prokombinoval do šance Botos, ale Heča jej bravurně vychytal. Samek pak přízemní střelou zamířil těsně vedle. Slovácko udolávalo a v 75. minutě po brejku zvýšilo. Doski po průniku na levé straně našel přihrávkou ve vápně úplně volného Havlíka a ten zblízka prostřelil Lapeše.

Karviná ještě stihla závěr zdramatizovat. Po centru od Fleišmana se v 87. minutě prosadil hlavou střídající Vinícius a připsal si první gól v české lize. Slovácko doma v sezoně nejvyšší soutěže poprvé inkasovalo, ale vítězství už i v pětiminutovém nastavení udrželo. Karviná v Uherském Hradišti v lize posedmé za sebou nebodovala.

10. kolo první fotbalové ligy:
1. FC Slovácko – MFK Karviná 2:1 (1:0)
Branky: 8. Hofmann, 75. Havlík – 87. Vinícius. Rozhodčí: Petřík – Ratajová, Kotalík – Berka (video). ŽK: Kohút, Vaško, Havlík – Botos, Svozil, Planka, Memič, Singhateh, Vinícius, Hyský (trenér). ČK: 22. Hofmann – 45.+3 Svozil. Diváci: 4149.
Slovácko: Heča – Ndefe, Vaško, Hofmann, Doski – Trávník - Blahút (83. Křišťan), Kim Sung-pin (23. Kukučka), Kohút (66. Havlík), Sinjavskij (66. Juroška) – Krmenčík (66. Kozák). Trenér: West.
Karviná: Lapeš – Krčík, Bergqvist, Svozil, Fleišman – Čavoš, Planka (46. Ražnatovič) – Memič (78. Singhateh), Botos (83. Boháč), Samko (83. Mikuš) – Vecheta (78. Vinícius). Trenér: Hyský.
  2 : 0 Jablonec - Hradec Králové 2 : 0 dohráno
20240928T19 : 00:00+0200