SESTŘIH: Slovácko přetlačilo Baník, Ostrava dohrávala v deseti

Fotbalisté Slovácka vyhráli v 5. kole první ligy nad Baníkem Ostrava 1:0. Zápas rozhodl ve 44. minutě vlastní gól hostujícího Matěje Chaluše. Tým z Uherského Hradiště zvítězil doma v lize po devíti duelech a poprvé v sezoně. Baník, který dohrával v deseti po vyloučení Davida Buchty z 82. minuty, po dvou kolech nebodoval. Slezanům patří v tabulce 11. místo, mají však k dobru odložené utkání v Karviné. Slovácko po druhém vítězství po sobě poskočilo na šestou příčku.

Sestřih zápasu Slovácko - Baník OstravaVideo: LFA

Celek z Uherského Hradiště v týdnu získal útočníka Krmenčíka po jeho konci v Apollonu Limassol, bývalý český reprezentant začal na lavičce a do utkání naskočil v 56. minutě jako první střídající hráč týmu. Trenér Baníku Hapal udělal hned sedm změn v základní sestavě oproti čtvrteční odvetě 3. předkola Konferenční ligy s Kodaní, s níž Slezané vypadli až v penaltovém rozstřelu.

Ostravané dobře kombinovali a dostávali se po křídlech před Hečovu branku. Domácí gólman však byl na místě i po Kubalově nebezpečném náběhu. K oboustranně ofenzivnímu průběhu přispělo i Slovácko. Ve 12. minutě tvrdě vypálil Havlík a Holec musel v bráně Baníku vytáhnout povedený zákrok, aby zabránil gólu.

V 17. minutě měli blízko k úvodní trefě hosté. Kubala prošel středem hřiště, jenže ve vápně ve vyložené šanci trefil jen Hečovy nohy. Na druhé straně po přihrávce Trávníka vystřelil nad Juroška. V závěru poločasu převzali iniciativu domácí. Po standardce od Havlíka ve 36. minutě hlavičkoval přesně Hofmann, Holec se však natáhl a zabránil takřka jistému gólu.

Ve 44. minutě už ale byla letní posila Baníku mezi tyčemi při svém druhém startu za ostravský celek bezmocná. Těsně za vápnem napřáhl Kohút a bránící Chaluš změnil tečí směr střely tak nešťastně, že balon zapadl do sítě.

Fotbalisté Slovácka se společně s realizačním týmem radují z branky v duelu s Baníkem.

Hosty vlastní gól nijak viditelně nezasáhl a po přestávce se pustili do ofenzivy. Slovácko však dobře bránilo vlastní pokutové území. Po hodině hry posílil kouč Hapal ofenzivu třemi čerstvými hráči Ewertonem, Rigem a Tankem. Baník zvyšoval tlak, ale jen těžko hledal recept, jak se dostat do střelecké příležitosti a šance na vyrovnání. V 80. minutě Prekop jen trefil padajícího Doskiho.

Závěr hostům zkomplikoval Buchta, který v 82. minutě po druhé žluté kartě musel ze hřiště. Slezané i v oslabení pokračovali v náporu. Střídající Klíma však zblízka zahodil tutovku a domácí už druhé vítězství 1:0 po sobě uhlídali. Gólman Slovácka Heča si počtvrté z pěti kol připsal čisté konto. Celek z Uherského Hradiště soupeři částečně oplatil drtivou porážku 0:6 z Vítkovic ze závěru minulé sezony.

5. kolo první fotbalové ligy:
1. FC Slovácko - Baník Ostrava 1:0 (1:0)
Branka: 44. vlastní Chaluš. Rozhodčí: Starý - Slavíček, Pochylý - Volek (video). ŽK: Vaško, Doski, Kohút, Reinberk, Daníček, Krmenčík, Heča - Šín, Buchta, Chaluš, Hapal (trenér). ČK: 82. Buchta. Diváci: 6447.
Slovácko: Heča - Ndefe (69. Reinberk), Hofmann, Vaško, Doski - Trávník - Blahút (77. Azevedo), Kohút (69. Daníček), Havlík, P. Juroška (56. Krmenčík) - Kozák (76. Kim Sung-pin). Trenér: West.
Ostrava: Holec - Aririerisim, Chaluš, Pojezný - Rusnák (18. Buchta), Grygar (59. Rigo), Boula, Holzer (79. Klíma) - Šín (59. Ewerton) - Kubala (59. Tanko), Prekop. Trenér: Hapal.