SESTŘIH: Slovácko dalo první gól v sezoně! A veze výhru z Pardubic

Fotbalisté Slovácka ve 4. kole první ligy zvítězili 1:0 v Pardubicích a připsali si premiérovou výhru i branku v nové sezoně. Jediný gól utkání vstřelil v 60. minutě angolský pravý bek Gigli Ndefe. Celek z Uherského Hradiště se posunul na sedmé místo neúplné tabulky. Východočeši nenavázali na triumf z Českých Budějovic, prohráli třetí ze čtyř kol a jsou dvanáctí.

Sestřih zápasu Pardubice – SlováckoVideo: LFA

Pardubice prohrály doma i druhé utkání v ligovém ročníku, dnešnímu soupeři tam podlehly v nejvyšší soutěži podruhé za sebou. Slovácko jako poslední celek v lize ukončilo čekání na první branku v sezoně a vyhrálo teprve druhý z posledních 16 ligových zápasů.

Slovácko mělo v první půlce více ze hry, šancí ale bylo pomálu na obou stranách. V páté minutě si domácí gólman Budinský poradil s Kozákovou hlavičkou, až do konce úvodního dějství už ale zasahovat nemusel. Na druhé straně zahrozila čerstvá posila Simon, jehož přestup z Dinama Tbilisi dotáhli Východočeši teprve v sobotu. Francouzský záložník po půlhodině nejprve donutil Heču k zákroku tečovanou střelou a v závěru úvodního dějství protáhl brankáře hostů i z přímého kopu.

Dominique Simon z Pardubic v duelu se Slováckem

Simon měl v 50. minutě další příležitost, po rohovém kopu hlavou jen těsně minul vzdálenější tyč. Jinak ale zápasu i po změně stran chybělo tempo a hrálo se především ve středu pole.

Až po hodině hry Kozák našel mezi obránci ideálně rozběhnutého Ndefeho a ten sám před Budinským poslal míč přesně k tyči. Angolský obránce dal při 148. startu v české lize třetí gól a prosadil se poprvé od duelu s Příbramí v březnu 2021, kdy ještě hrál za Ostravu. Slovácko po 445 minutách ukončilo čekání na ligovou branku.

Pardubičtí se v ofenzivě trápili a nic na tom nezměnila ani nedůrazná Krobotova hlavička ze 78. minuty. Domácí si do konce utkání žádnou příležitost nevypracovali, naopak v nastavení nevyužil stoprocentní šanci na druhé straně Křišťan. Bez vítězství tak zůstávají v soutěži už jen poslední České Budějovice, které mohou získat první body v podvečerním duelu v Mladé Boleslavi.

4. kolo první fotbalové ligy:
FK Pardubice - 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)
Branka: 60. Ndefe. Rozhodčí: Vokoun - Vlček, Matoušek - Kocourek (video). ŽK: Polyák, Surzyn, Huf, Saňák (trenér) - Trávník, Vaško, Ndefe. Diváci: 2208.
Pardubice: Budinský - Surzyn (89. Darmovzal), Noslin, Šimek, Kalabiška - Simon, Polyák (72. Yahaya) - Brdička (46. Leipold), Zlatohlávek (72. Míšek), Patrák - Huf (60. Krobot). Trenér: Saňák.
Slovácko: Heča - Ndefe, Vaško, Hofmann, Doski - Trávník - Blahút (89. Reinberk), Havlík (90.+1 Křišťan), Kohút (74. Souček), Juroška (74. Petržela) - Kozák (74. Kvasina). Trenér: West.