Hlavní obsah

Slávisté se oblékli do gala. Na dobrou věc vybrali jedenáct milionů

Z dresů do obleků. Hráčky, hráči, členové realizačních týmů i vedení Slavie Praha se oblékli do společenských oděvů a v prostorách Národního muzea se účastnili charitativního večera, který pořádá klub společně s Nadačním fondem Slavie. A vybraná částka? Více než 11 000 000 Kč.

Foto: SK Slavia Praha

Slavisté se oblékli do gala. Na dobrou věc vybrali jedenáct milionů.

Článek

Na dražbě se objevilo čtyřiadvacet vzácných artefaktů včetně obrazu Věčná Slavia Praha od Pasty Onera, světově uznávaného umělce a autora designu dresů pro sezonu 2025/2026. 

Dalšími předměty dražby byly například červenobílý náhrdelník z diamantů nebo možnost zažít soustředění s A-týmem na vlastní kůži. Vítězové jednotlivých dražeb pomohli rodinám, které se kvůli zdravotním komplikacím ocitly v těžké situaci.

„Nemůžeme pomoci všem, ale můžeme pomáhat každý den. Klub tak činí od svého založení v roce 1892 a jsem nesmírně hrdý, že můžeme na tuto tradici navázat, i když v moderní podobě. I díky podpoře Pavla a Ivany Tykačových a celé slávistické komunity se nám podařilo vybrat pro dobrou věc částku, o které se nám ani nesnilo,“ uvedl nadšeně předseda představenstva Jaroslav Tvrdík.

Nejvyšší částkou, rovným milionem korun, byl oceněn obraz od Pasty Onera. Dalším zajímavým příspěvkem byla dražba dresu, který symbolizuje životní příběh legendy Františka Pláničky – ten byl vydražen za 800 000 Kč.

Kromě samotné dražby představily hráčky a hráči A-týmu na schodech foyer Národního muzea modely od sourozenců Ponerových. Celý večer tak byl nejen charitativní akcí, ale i oslavou elegance.

„Fantastická práce a jasná ukázka toho, že Slavia je víc než fotbal, víc než sportovní klub a má opravdovou moc měnit životy těch, kteří v tom svém neměli takové štěstí, k lepšímu. Chtěl bych poděkovat všem, kteří přispěli a na galavečeru se podíleli,“ dodal Tvrdík na závěr.