Slavia zakopla hned na startu. Šílený zvrat v Hradci. Liberec otočil zápas

Hlavní událostí nedělního programu úvodního kola fotbalového Chance ligy byla remíza fotbalistů pražské Slavie na hřišti Slovácka. V Uherském Hradišti gól nepadl, a tak jeden z aspirantů na titul zakopl nečekaně brzy. Jedinou branku nabídlo utkání v Hradci Králové, kam zavítaly Teplice. Domácí se prosadili až v nastaveném čase. Reputaci střelců tak zachránil duel v Karviné, který však domácím fanouškům radost nepřinesl. Favorizovaný Slovan zvítězil 3:1. Sport.cz nabízí také všechny zápasy ve videosestřizích.

Sestřih zápasu Slovácko - SlaviaVideo: LFA

Chance liga: 1. kolo1/8

Fotbalisté pražské Slavie vstoupili do nové sezony překvapivou bezbrankovou plichtou. Pokazili tak náladu svému trenérovi, který koučoval třístý zápas v nejvyšší soutěži. Naopak jeho protějšek Roman West si nemohl přát vydařenější premiéru na lavičce Slovácka.

Hostům nepomohlo ani nasazení Tomáše Chorého. Největší letní posila červenobílých naskočila do hry po hodině hry, ovšem ani on s bezbrankovým skóre nepohnul. Celku z Edenu se navíc zranil obránce Tomáš Vlček, který odkulhal z trávníku na konci prvního poločasu.

Favorit se před bránu protivníka dostával ztuha, když defenziva Slovácka pracovala na jedničku. Vicemistr utáhl šrouby po hromadném vystřídání. Největší šanci měl na hlavě kapitán Bořil, ovšem Heča reflexivně vyrazil na roh.

Naopak Liberec naplnil papírové předpoklady. V souboji nových trenérů uspěl Radoslav Kováč. Martin Hyský se sice radoval jako první, nicméně pak přihlížel třem brankám v síti jeho týmu.

Nuly z ukazatele skóre umazal již ve čtvrté minutě Regáli. Stal se tak nejrychlejším střelcem prvního kola. Opařený Slovan poté přežil velkou šanci Samka. Trn z paty mu vytrhl Hlavatý, který dvěma asistencemi vybídl své spoluhráče ke skórování. Nejdříve využil jeho přihrávky Višinský za dalších sedm minut rozehrál přesně rohový kop na Ševinského. Po změně stran Severočeši vývoj utkání kontrolovali a tři minuty před koncem pečetil jejich vítězství Tupta.

Sestřih zápasu Karviná - LiberecVideo: LFA

Večerní utkání mezi Hradcem Králové a Teplicemi koření fotbalu přineslo až v samotném závěru. V prvním poločase si ani jeden z týmů nevytvořil žádnou vyloženější šanci. Nejvíce vzruchu přinesla sedmdesátá minuta. Nejdříve sahali po otevíracím gólu hosté, ale Horský nedokázal tečovat míč za Zadražila. Na druhé straně Koubek nedokázal prostřelit val hráčů.

Hradec Králové se v nastavení utopil v radosti.

Utkání vygradovalo v závěru. V poslední minutě udeřily Teplice po rohovém kopu. Jejich radost však zrušil VAR, který odhalil dvojitý dotek Trubače, který standardní situaci zahrával. Hradec unikl hrobníkovi z lopaty a v nastavení soupeře šokoval. Na Spáčilovu tečovanou střelu totiž gólman Ludha pořádně nedosáhl a míč skončil v síti.

Sestřih zápasu Hradec Králové - TepliceVideo: LFA

Ostatní celky elitní soutěže se utkaly již v předchozích dnech. Sparta porazila Pardubice 2:1, Jablonec zdolal Mladou Boleslav poměrem 2:0. Stejným výsledkem zvítězila Olomouc v Českých Budějovicích. Bohemians pak vyhráli 2:1 nad Baníkem a Plzeň na hřišti nováčka z Dukly zvítězila 3:1.