Slavia vyhrála derby a znovu vévodí lize. Jablonec vyrovnal v poslední chvíli

Fotbalisté mistrovské Slavie zvítězili v nedělním pražském derby nad Spartou 2:0 a znovu se vrátili do čela tabulky před Plzeň. Oby týmy mají shodně po 60 bodech, sešívaní ale výrazně lepší skóre. Oba celky mají už desetibodový náskok před třetí Spartou, ta má ale k dobru středeční dohrávku v Jablonci. V dalších nedělních zápasech 24. kola remizoval Jablonec s Hradcem Králové 1:1, Teplice prohrály se Slováckem 0:1 a stejným výsledkem zdolala Mladá Boleslav poslední Karvinou.

I když to bylo nízko, dal jsem tam palici. Nohou bych to asi netrefil, přiznává Ondřej LingrVideo: Sport.cz, SK Slavia Praha

Vrcholem víkendu bylo pražské derby mezi obhájcem titulu Slavií a třetí Spartou. Letenští zdolali odvěkého rivala v posledních dvou soutěžních zápasech: na podzim porazili Slavii v lize 1:0, pak v únoru zvítězili v Edenu 2:0 ve čtvrtfinále poháru. Do třetice to ale Letenským nevyšlo.

Ve vyprodaném Edenu nejprve sparťanský brankář Holec zlikvidoval Sorovu hlavičku zblízka, vzápětí hosty zachránila tyč, ale na Lingrovu hlavičku po Bahově centru krátce před přestávkou už byl gólman hostů krátký. Sparta si vyložené šance nevypracovala a v závěru inkasovala podruhé po bleskové protiútoku, který zakončil Schranz. Červenobílí ovládli poslední čtyři kola a ve čtvrtek rozehrají osmifinále Konferenční ligy s Lincem.

David Hovorka podal dobrý výkon. Emoční zápasy mu vyhovují, chválí Jindřich Trpišovský

Derby bylo svěřeno polským sudím v čele s hlavním Szymonem Marciniakem. Zápas české ligy naposledy před tím pískali zahraniční rozhodčí v květnu 2015.

Šťastný David Hovorka. Takhle nějak jsem si návrat představoval, děkuju všem!Video: Sport.cz, SK Slavia Praha

Páté Slovácko minule vyhrálo po třech kolech a uspělo také v Teplicích. Jedinou branku vstřelil v 55. minutě Rigino Cicilia. Severočeši prohráli po čtyřech zápasech, Slovácko se bodově dotáhlo na čtvrtou Ostravu.

Jablonec v bitvě s nováčkem z Hradce Králové potvrdil, že oba týmy jsou remízovými králi ligy. Po výsledku 1:1 si připsaly 10. remízu v sezoně, tolik jich v lize nikdo nemá. Hosté si po Kubalově trefě brousili zuby na tři body, ale jejich choutky utnul v poslední chvíli střídající Lotyš Davis Ikaunieks.

V derby rozhodla první branka. Desetibodová ztráta už pro nás není dobrá, říká Pavel VrbaVideo: Sport.cz

Mladá Boleslav v premiéře pod trenérem Pavlem Hoftychem podlehla na Slovácku 1:2, tentokrát už se dočkala výhry. Utkání s poslední Karvinou rozhodl David Douděra, jeho spoluhráč Ewerton v 82. minutě neproměnil opakovanou penaltu.

Zleva brankář Vilém Fendrich z Hradce Králové, Michal Černák z Jablonce a Jan Král z Hradce Králové.